vissza a cimoldalra
2019-09-16
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11438)
A csapos közbeszól (95)

Opernglas, avagy operai távcső... (20302)
Társművészetek (1399)
Évfordulók, jeles napok, születésnapok etc. (832)
Milyen zenét hallgatsz most? (25042)
Élő közvetítések (8124)
Hozzászólások a Momus írásaihoz (7212)
Pantheon (2385)
A nap képe (2153)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (4381)
Magyar Televízió opera-, balett- és operett közvetítései - hazai produkciók (1352)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (61894)
Kedvenc előadók (2840)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1752)
Franz Schmidt (3420)
Simándy József - az örök tenor (623)
Operett, mint színpadi műfaj (4058)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2019-02-02, szombat »
P
01
Sz
02
V
03
H
04
K
05
Sz
06
Cs
07
P
08
Sz
09
V
10
H
11
K
12
Sz
13
Cs
14
P
15
Sz
16
V
17
H
18
K
19
Sz
20
Cs
21
P
22
Sz
23
V
24
H
25
K
26
Sz
27
Cs
28
 Budapest 
10:00 | Zeneakadémia, Előadóterem
 
Liszt-kukacok Akadémiája 
11:00 | Régi Zeneakadémia, Kamaraterem
 
Keveházi Gyöngyi, Falvai Katalin (zongora)SCHUBERT: Karakterisztikus indulók, D. 968b
BRAHMS: Magyar táncok (válogatás)
RAVEL: Lúdanyó meséi
ROSSINI: A tolvaj szarka – Nyitány
BOROGYIN: Igor herceg – Polovec táncok
DEBUSSY: Kis szvit – 4. Balett
 
15:00 | Müpa, Üvegterem
 
Budapesti Vonósok
Koncertmester: Pilz János
művészeti vezető: Botvay Károly
játékmesterek: Göttinger Pál, Dinyés Dániel
"Operajátszóház"
MOZART: Szöktetés a szerájból
 
15:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Baráti Kristóf (hegedű)
Zuglói Filharmónia
Vezényel: Dobszay Péter
BARTÓK: Erdélyi táncok, BB 102b
BARTÓK: 2. hegedűverseny, BB 117
DEBUSSY: Egy faun délutánja
DEBUSSY: A tenger
 
18:00 | Nemzeti Filharmonikus Zenekar próbaterme
 
Duleba Lívia (fuvola), Bizják Dóra (zongora)
Bakos Kornélia, Bódi Zsófia, Dékán Jenő, Derzsi-Pap Enikő, Dóri Eszter, Estefán Tünde, Halmosi Katalin, Kristófi Ágnes, Ladjánszki László, Pásztor Péter, Silló György, Somogyi Erika, Szalai Ágnes, Tóth Katalin (ének)
házigazda: Tóth Antal
Próbatermi vendégség - a Nemzeti Filharmonikusok kamarazenei sorozata
Az ismeretlen Verdi
 
18:00 | Olasz Intézet
 
Zalai Antal (hegedű)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Daniel Boico
HAYDN: A lakatlan sziget – nyitány
BEETHOVEN: Hegedűverseny
MOZART: Esz-dúr szimfónia K.543
 
18:55 | Müpa, Fesztiválszínház
 
Metropolitan Operaközvetítések
BIZET: Carmen
 
19:00 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Vincent Schirrmacher, Karine Babajanyan, Franz Gürtelschmied, Yitian Luan, Xiao Rui etc.
Pécsi Balett
Magyar Állami Operaház Ének- és Zenekara
vez.: Xu Zhong
rend.: Káel Csaba
LEHÁR: A mosoly országa 
19:00 | Óbudai Társaskör
 
Auer Trió:
Kováts Péter (hegedű), Varga István (gordonka), Fülei Balázs (zongora)
Hegedűs D. Géza színművész
"Nyolcszemközt Mendelssohnnal"
MENDELSSOHN: d-moll trió, Op.49
MENDELSSOHN: c-moll trió, Op.66
 
19:00 | Erkel Színház
 
ROSSINI: Olasz nő Algírban 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Vigh Andrea (hárfa)PESCETTI: c-moll szonáta
CSAJKOVSZKIJ: Szentimentális keringő, Anyegin fantázia
DEBUSSY: Holdfény
FAURÉ: Impromptu, Granados: Spanish Dance, no. 2 – Oriental,
ALBENIZ: Malaguena, Malaguena – Recuerdos de Viaje, Prelude (Asturias) from Cantos de Espana,
SMETANA-TRNECEK: Moldva fantázia