vissza a cimoldalra
2017-12-14
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Társművészetek (1220)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (3859)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (60213)
Momus társalgó (6308)
Milyen zenét hallgatsz most? (24990)
Kedvenc előadók (2814)
Kedvenc művek (143)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2276)
Haladjunk tovább... (205)
Kedvenc felvételek (148)

Olvasói levelek (11198)
A csapos közbeszól (95)

Hozzászólások a Momus írásaihoz (6445)
Erkel Színház (8582)
Élő közvetítések (6746)
Operett, mint színpadi műfaj (3407)
Berlioz újratemetése (140)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (2451)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1203)
Franz Schmidt (2975)
Magyar Televízió opera-, balett- és operett közvetítései - hazai produkciók (1142)
Bartók Béla szellemisége (256)
A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (423)
Opernglas, avagy operai távcső... (19881)
Jonas Kaufmann (2150)
Évfordulók, jeles napok, születésnapok etc. (571)
Lisztről emelkedetten (879)
Magyar Rádió operafelvételei és operaközvetítések – magyar előadóművészekkel (935)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2017-10-29, vasárnap »
V
01
H
02
K
03
Sz
04
Cs
05
P
06
Sz
07
V
08
H
09
K
10
Sz
11
Cs
12
P
13
Sz
14
V
15
H
16
K
17
Sz
18
Cs
19
P
20
Sz
21
V
22
H
23
K
24
Sz
25
Cs
26
P
27
Sz
28
V
29
H
30
K
31
 Budapest 
11:00 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Nyíregyházi Cantemus Vegyeskar (karigazgató: Szabó Soma)
Budafoki Dohnányi Zenekar
Előad és vezényel: Hollerung Gábor
"Megérthető zene"
Ellentétek harmóniája
ORBÁN GYÖRGY: Rorate coeli
 
11:00 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Fülei Balázs (zongora)
Kováts Péter, Kovács Csilla (hegedű), Varga István (gordonka), Forró Fruzsina (zongora), Sipos Mihály (Muzsikás Együttes hegedű)
Mendelssohn Kamarazenekar (művészeti vezető: Kováts Péter)
Polgár Botond (szobrászművész), Sipos Szilvia (beszélgetőtárs)
"Szenvedélyem: a zongora - Fülei Balázs
DEBUSSY: A boldog sziget
SCHUBERT: B-dúr trió, D. 898 - I. tétel, Allegro moderato
KODÁLY: Adagio
Lassú és gyors csárdások
LISZT: Csárdás obstinée
LISZT: Sposalizio
J.S. BACH: E-dúr zongoraverseny, BWV 1053
 
11:00 | Fészek Művészklub
 
Ittzés Gergely (fuvola), Bársony Péter (bárcsa), Onczay Zoltán (gordonka), Fenyő Gusztáv (zongora)
Sera duó: Seleljo Erzsébet (szaxofon), Razvalyaeva Anasztázia (hárfa)
Premier Harsona Kvartett:
Czirok Zoltán, Dobi János, Major Lilla ,Sztranyák Dávid,
művészeti vezető: Hőna Gusztáv
"Új magyar művek"
SEREI ZSOLT: Epitaphium
VAJDA GERGELY: Dome
ILLÉS MÁRTON: Én-kör II.
DECSÉNYI JÁNOS: Szólószonáta gordonkára
SÁRI JÓZSEF: Tetrade - harsona kvartettre
 
11:00 | Concerto Zeneház
 
"Manó koncert I. - Ritmus" 
15:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Piotr Anderszewski (zongora)
Budapesti Fesztiválzenekar
Vezényel: Takács-Nagy Gábor
MOZART: F-dúr szimfónia, K. Anh. 223/19a
HAYDN: 11. (D-dúr) zongoraverseny, Hob. XVIII:11
MOZART: F-dúr divertimento, K. 138
HAYDN: 96. (D-dúr) szimfónia, Hob. I:96 („Csoda”)
 
16:00 | Fészek Művészklub
 
Ear Együttes
Műsorvezető és művészeti vezető: SUGÁR MIKLÓS
Klenyán Csaba (klarinét), Kántor Balázs (gordonka), Faragó Béla (szintetizátor), Baráth Bálint (zongora, elektronika, videó),
Pintér Gyula (elektronika, videó), Horváth István (hangmérnök)
Új magyar művek"
LÁNG ISTVÁN: Chello sms
PINTÉR GYULA: Mantra in b
BARÁTH BÁLINT: Bosselures
SUGÁR MIKLÓS: Cellomax
LACZKÓ BÁLINT: Elektronikus zene
KERESTES SZABOLCS: Igenus ille spiritus
HOLLÓS MÁTÉ: Clarinetristesse
SZIGETI ISTVÁN: Pakulár
FARAGÓ BÉLA: Triád
 
18:00 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
Ke Ma, Szüts Apor (zongora)
Miskolci Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Gál Tamás
BEETHOVEN: III. Leonóra-nyitány, Op.72b
BEETHOVEN: C-dúr zongoraverseny, Op.15
BEETHOVEN: IV. (G-dúr) zongoraverseny, Op.58
 
18:00 | MOM Kulturális Központ
 
Benedekffy Katalin (ének)
Bogáti László (hegedű), Harazdy Miklós (zongora)
Giacomo Puccini, Giuseppe Verdi, Charles Gounod és Giulio Caccini népszerű áriái, Niccolo Paganini, Edgar Elgar és Jules Massenet dallamai 
18:00 | FUGA Budapesti Építészeti Központ
 
Ábrahám Márta és Hévizi Virág (hegedű), Rajk Judit (alt)
Ábrahám Consort (Művészeti vezető: Ábrahám Márta)
"Régizene új hullámon"
VIVALDI: Versenymű 2 hegedűre
J.S. BACH: a-moll hegedűverseny
VIVALDI: Stabat Mater
 
18:00 | Erkel Színház
 
MEYERBEER: A hugenották 
18:30 | Avilai Nagy Szent Teréz Plébániatemplom
 
Sárosi Dániel (orgona)"A doktori iskola billentyűs hallgatóinak koncertje/3."
Max Reger orgonaművei liturgikus keretben
 
19:00 | Zeneakadémia, Solti terem
 
Calefax fúvósötös:
Oliver Boekhoorn (oboa), Ivar Berix (klarinét), Raaf Hekkema (szaxofon), Jelte Althuis (basszusklarinét), Alban Wesly (fagott)
CAGE: Living Room Music – Story
DEBUSSY: Syrinx
GRIEG: 1. Peer Gynt-szvit, Op.46 (Jelte Althuis átirata)
RAVEL: Lúdanyó meséi (Rob Zuidam átirata)
R. STRAUSS: Till Eulenspiegel, Op.28 (Oliver Boekhoorn átirata)
CSAJKOVSZKIJ: Diótörő-szvit, Op.71a (Raaf Hekkema átirata)
MUSZORGSZKIJ: Éj a kopár hegyen (Raaf Hekkema átirata)
CSAJKOVSZKIJ–ELLINGTON: Diótörő jazz szvit (Oliver Boekhoorn átirata)
 
19:00 | Nádor Terem
 
Békey Mária, Márkus István (ének)
Németh Sándor (orgona)
MediCantare Leánykar
Művészeti vezető: Tőri Csaba
Vezényel: Kiss Boldizsár
FAURÉ: Requiem
FAURÉ: Tantum ergo
FAURÉ: Ave verum
FAURÉ: Cantique de Jean Racin
 
19:00 | Fészek Művészklub
 
Szent Efrém Férfikar, Művészeti vezető: Bubnó Tamás
"Új magyar művek"
BARTÓK: Tót népdalok, Négy régi magyar népdal
DUKAY BARNABÁS: Beteljesedik minden
KODÁLY:Felszállott a páva
BUBNÓ TAMÁS:CXXVII. zsoltár
KARAI JÓZSEF: Kuruc szvit
BUBNÓ MÁRK: Mai mou
ZOMBOLA PÉTER: III. zsoltár
SÁRY LÁSZLÓ: Zsoltárkánon