vissza a cimoldalra
2018-02-21
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (3931)
Kedvenc előadók (2820)
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (60479)
Társművészetek (1232)
Milyen zenét hallgatsz most? (24995)
Haladjunk tovább... (207)
Momus társalgó (6308)
Kedvenc művek (143)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2276)
Kedvenc felvételek (148)

Olvasói levelek (11226)
A csapos közbeszól (95)

Operett, mint színpadi műfaj (3515)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4180)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1319)
Franz Schmidt (3061)
Élő közvetítések (6914)
Szentély az isteni Anna Nyetrebko-nak (2921)
Magyar Televízió opera-, balett- és operett közvetítései - hazai produkciók (1202)
Fricsay Ferenc (40)
Lehár Ferenc (617)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (2605)
A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (616)
Edita Gruberova (3050)
Momus-játék (5424)
Opernglas, avagy operai távcső... (19942)
Erkel Színház (8867)
Balett-, és Táncművészet (5473)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

   
« 2017-10-27, péntek »
V
01
H
02
K
03
Sz
04
Cs
05
P
06
Sz
07
V
08
H
09
K
10
Sz
11
Cs
12
P
13
Sz
14
V
15
H
16
K
17
Sz
18
Cs
19
P
20
Sz
21
V
22
H
23
K
24
Sz
25
Cs
26
P
27
Sz
28
V
29
H
30
K
31
 Budapest 
16:00 | Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
"OrgonaExpedíció"
Audiencia a hangszerek királynőjénél
 
17:00 | Bartók Béla Emlékház
 
Előadó: Solymosi Tari Emőke (PhD), zenetörténész, az MMA rendes tagja, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem adjunktusa"Bartók, Kodály, Lajtha - A három magyar 4/4"
Előadás diákoknak Kodály Zoltán halálának 50. és Lajtha László születésének 125. évfordulója alkalmából
Bartók, Kodály és Lajtha színpadi művei
 
19:00 | Régi Zeneakadémia
 
Bene Róza (csembaló)
Tóth Ágnes (fuvola), Lachegyi Róza, Orgován Csenge, Rábai Bence (hegedű), Bálint Imola (brácsa), Nagy Réka (cselló), Richter Dorottya (viola da gamba)
"Bene Róza csembaló diplomakoncertje"
BULL: In NomineBull:The King's Hunt
SWEELINCK: Ballo del Granduca
SWEELINCK: Fantázia Chromatica, SwWV 258
FRESCOBALDI: Cento Partite sopra passacagli, F 2.29
HINDEMITH: Ludus Tonalis - 12. (Esz-dúr) Fuga sexta, 10. (E-dúr) Fuga quinta, 24. (Fisz-dúr) Fuga duodecima
COUPERIN: Septième Concert Nouveaux- 1. Gravement et gracieusement, 2. Allemande, 3. Sarabande, 4. Fuguéte, 5. Gavote, 6. Siciliéne
J.S. BACH: a-moll versenymű csembalóra, fuvolára, hegedűre és vonósokra, BWV 1044 - 1. Allegro, 2. Adagio ma non tanto e dolce, 3. Alla breve
 
19:00 | Zeneakadémia, Solti terem
 
Gwendolyn Masin, Kökény Eszter, Osztrosits Eszter, Varga Oszkár (hegedű), Martin Moriarty (brácsa), Patrick Moriarty (cselló), Csuti Dávid (bőgő), Lukács Miklós (cimbalom)"Gwendolyn Masin és tanítványai"
SAINT-SAËNS: Danse macabre, op. 40
SARASATE: Cigánydalok, Op.20 (Raymond Deane átdolgozása)
RODION SHCHEDRIN: Zongoradarabok – Humoreszk (Massimo Pinca átdolgozása)
LUTOSŁAWSKI: Bucolics
HÄNDEL-HALVORSEN: Passacaglia (Raymond Deane átdolgozása)
BARTÓK: Negyvennégy duó két hegedűre, BB 104 (részletek)
KREISLER: La Gitana (Raymond Deane átdolgozása)
BLOCH: Baal Shem szvit – Nigun (Raymond Deane átdolgozása)
LUKÁCS MIKLÓS: Bartók-impressziók
BARTÓK: Román népi táncok, BB 68 (Arthur Willner átdolgozása)
RAVEL: Pièce en forme de Habanera (Raymond Deane átdolgozása)
LUKÁCS MIKLÓS: Sirba in E
RAVEL: Tzigane (David Walter átdolgozása)
 
19:00 | Óbudai Társaskör
 
Ábrahám Consort:
Ábrahám Márta (hegedű), Popa Gergely (hegedű), Gaál-Wéber Ildikó (alt)
Hintalan-Mondok Yvette (szoprán)
PURCELL: Abdelazer-szvit
VIVALDI: La Follia
VIVALDI: Esz-dúr hegedűverseny (A tengeri vihar), RV 253
PERGOLESI: Stabat Mater
BACH: g-moll hegedűverseny BWV 1056R
 
19:00 | Duna Palota
 
Duna Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Gerardo Estrada Martinez (Venezuela)
KODÁLY: Galántai táncok
ARTURO MÁRQUEZ: Danzón No.2
CSAJKOVSZKIJ: 5. (e-moll) szimfónia, Op.64
 
19:00 | Klebelsberg Kulturkúria
 
"Grazioso Zeneszalon"
Meghívott vendég: Szilvágyi Sándor Liszt Ferenc- és Artisjus-díjas gitárművész
Házigazda: Detvay M. Marcella
 
19:00 | Nádor Terem
 
Rohmann Ditta (gordonka), Környei Miklós (gitár), Razvaljajeva Anasztázia (hárfa), Szalai András (cimbalom), G. Horváth László (művészeti vezető)
vez.: Horváth Balázs
"Anima Musicae Kortárs Zenei Műhely"
HOLST: Szent Pál szvit
RIMSZKIJ-KORSZAKOV: Szerenád
CSAJKOVSZKIJ: Andante Cantabile
DE FALLA: Hét spanyol tánc
WEINER LEÓ: Románc
KAROSI BÁLINT: Hármasverseny
 
19:00 | Erkel Színház
 
VERDI: Nabucco 
19:30 | Zeneakadémia, Nagyterem
 
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Bogányi Tibor
WOLF PÉTER: Cine-fónia
KABALEVSZKIJ: Csellóverseny
BRUCKNER: 4. (Esz-dúr) szimfónia
 
 Szombathely 
19:00 | Bartók Terem
 
Savaria Szimfonikus Zenekar
Vezényel és zongorán közreműködik: Maurizio Moretti /Olaszország/
MOZART: F-dúr Divertimento KV.138.
MOZART: A-dúr zongoraverseny KV.414.
MOZART: g-moll szimfónia KV.550.