vissza a cimoldalra
2017-10-21
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Mi újság a Magyar Állami Operaházban? (59905)
Társművészetek (1213)
Kedvenc előadók (2813)
Nemzeti Hangversenyterem - és más helyszínek (3847)
Haladjunk tovább... (205)
Momus társalgó (6052)
Milyen zenét hallgatsz most? (24975)
A komolyzene jelene és jövője Magyarországon (2273)
Kedvenc művek (141)
Kedvenc felvételek (148)

Olvasói levelek (11180)
A csapos közbeszól (94)

A magyar zenei élet elfeledett vagy kevéssé ismert művészei (301)
Történelem (473)
Lisztről emelkedetten (850)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (2365)
Erkel Színház (8371)
Gioacchino Rossini (987)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1116)
Jonas Kaufmann (2133)
Élő közvetítések (6646)
Magyar Televízió opera-, balett- és operett közvetítései - hazai produkciók (1122)
Udvardy Tibor (167)
Bartók Béla szellemisége (214)
Franz Schmidt (2923)
Edita Gruberova (3020)
Wagner-felvételek (257)
Balett-, és Táncművészet (5406)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

3189   zenebaratmonika • előzmény3186 2017-07-31 16:00:49
Tényleg remek darabok, sajnos Magyarországon nem sokat látni ezek közül, nem tudom szoktak e készíteni videót az előadásokról vagy van e élő közvetítés.
Tavaly a Mörbisch-i operettfesztiválon a Viktória és Huszárja ment, Ábrahám Pál darabja, és ezt meg tudtam nézni a youtube-n, mert pár napra felkerült. A bécsi operaház pedig feltette Benatzky Axel an der Himmelstür (1936) c. darabját.
3186   Búbánat • előzmény3184 2017-07-31 09:01:07
Imponáló lista...
3184   zenebaratmonika 2017-07-29 13:33:04
Gespielte Operetten

Ez a Lehár fesztiválon játszott eddig játszott operettek teljes listája, úgy nézem jövőre nem lesz 3. darab


2018 Die Blume von Hawaii (Paul Abraham)
Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
2017 Kaiserin Josefine (Emmerich Kalman) - halbszenisch
Die lustige Witwe (Franz Lehár)
Saison in Salzburg (Fred Raymond)
2016 Die Juxheirat (Franz Lehár) - halbszenisch
Die Rose von Stambul (Leo Fall)
Die Fledermaus (Johann Strauss)
2015 Die ungarische Hochzeit (Nico Dostal)
2014 Die Kaiserin (Leo Fall) - halbszenisch
Der Graf von Luxemburg (Franz Lehár)
2013 Wo die Lerche singt (Franz Lehár) - halbszenisch
Gasparone (Karl Millöcker)
2012 Der Vogelhändler (Carl Zeller)
Zigeunerliebe (Franz Lehár)
2011 Paganini (Franz Lehár)
Im weissen Rössl (Ralph Benatzky)
2010 Frasquita (Franz Lehár) - semikonzertant
Der fidele Bauer (Leo Fall)
Die Csardasfürstin (Emmerich Kalman)
2009 Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
Wiener Blut (Johann Strauss)
2008 Der Zarewitsch (Franz Lehár)
Der Zigeunerbaron (Johann Strauss)
2007 Giuditta (Franz Lehár)
Die Fledermaus (Johann Strauss)
2006 Die lustige Witwe (Franz Lehár)
Fatinitza (Franz von Suppe)
2005 Eva (Franz Lehár)
Der Bettelstudent (Karl Millöcker)
2004 Eine Nacht in Venedig (Johann Strauss)
Ein Walzertraum (Oscar Straus)
2003 Der Graf von Luxemburg (Franz Lehár)
Die Fledermaus (Johann Strauss)
Die Perlen der Cleopatra (Oscar Straus) - semikonzertant
2002 Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
Die Csardasfürstin (Emmerich Kalman)
2001 Der Vogelhändler (Carl Zeller)
Madame Pompadour (Leo Fall)
2000 Der Zarewitsch (Franz Lehár)
Wiener Blut (Johann Strauss)
1999 Paganini (Franz Lehár)
Gräfin Mariza (Emmerich Kalman)
1998 Umbau des Kurhauses
Der Zigeunerbaron (Johann Strauss)
1997 Der Bettelstudent (Karl Millöcker)
Eine Nacht in Venedig (Johann Strauss)
1996 Die lustige Witwe (Franz Lehár)
Die Csardasfürstin (Emmerich Kalman)
1995 Der Graf von Luxemburg (Franz Lehár)
Der Vogelhändler (Carl Zeller)
1994 Paganini (Franz Lehár)
Die Fledermaus (Johann Strauss)
1993 Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
Der Zigeunerbaron (Johann Strauss)
1992 Giuditta (Franz Lehár)
Sissy (Fritz Kreisler)
1991 Der Rastelbinder (Franz Lehár)
Die Zirkusprinzessin (Emmerich Kalman)
1990 Die lustige Witwe (Franz Lehár)
Viktoria und ihr Husar (Paul Abraham)
1989 Der Zarewitsch (Franz Lehár)
Maske in Blau (Fred Raymond)
1988 Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
Gräfin Mariza (Emmerich Kalman)
1987 Der Graf von Luxemburg (Franz Lehár)
Sissy (Fritz Kreisler)
1986 Frasquita (Franz Lehár)
Der Bettelstudent (Karl Millöcker)
1985 Die lustige Witwe (Franz Lehár)
Eine Nacht in Venedig (Johann Strauss)
1984 Paganini (Franz Lehár)
Ein Walzertraum (Oscar Straus)
1983 Der Zarewitsch (Franz Lehár)
Die Fledermaus (Johann Strauss)
1982 Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
Die Csardasfürstin (Emmerich Kalman)
1981 Zigeunerliebe (Franz Lehár)
Wiener Blut (Johann Strauss)
1980 Der Graf von Luxemburg (Franz Lehár)
Sissy (Fritz Kreisler)
1979 Die lustige Witwe (Franz Lehár)
Die Rose von Stambul (Leo Fall)
1978 Giuditta (Franz Lehár)
Gräfin Mariza (Emmerich Kalman)
1977 Der Zarewitsch (Franz Lehár)
Der Zigeunerbaron (Johann Strauss)
1976 Paganini (Franz Lehár)
Der Vogelhändler (Carl Zeller)
1975 Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
Wiener Blut (Johann Strauss)
1974 Wo die Lerche singt (Franz Lehár)
Die gold'ne Meisterin (Edmund Eysler)
Im weissen Rössl (Ralph Benatzky)
1973 Die lustige Witwe (Franz Lehár)
Im weissen Rössl (Ralph Benatzky)
Die Csardasfürstin (Emmerich Kalman)
1972 Der Graf von Luxemburg (Franz Lehár)
Der Zigeunerbaron (Johann Strauss)
1971 Paganini (Franz Lehár)
Im weissen Rössl (Ralph Benatzky)
Die ungarische Hochzeit (Nico Dostal)
1970 Giuditta (Franz Lehár)
Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
Der Zarewitsch (Franz Lehár)
1969 Paganini (Franz Lehár)
Der Vogelhändler (Carl Zeller) - Gastspiel der bayerischen Opernbühne München
Viktoria und ihr Husar (Paul Abraham)
1968 Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
Gräfin Mariza (Emmerich Kalman)
1967 Der Graf von Luxemburg (Franz Lehár)
Der Zigeunerbaron (Johann Strauss)
1966 Die lustige Witwe (Franz Lehár)
Wiener Blut (Johann Strauss)
1965 Brand des Kurhauses, daher nur konzertante Aufführungen
1964 Eva (Franz Lehár)
Der Vogelhändler (Carl Zeller)
Die Csardasfürstin (Emmerich Kalman)
Die gold'ne Meisterin (Edmund Eysler)
Der feurige Elias (Rudi Gfaller)
1963 Paganini (Franz Lehár)
Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
Der feurige Elias (Rudi Gfaller) - Uraufführung
Ein Walzertraum (Oscar Straus)
1962 Der Graf von Luxemburg (Franz Lehár)
Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
Der Filmmillionär (Wilhelm Leitner) - Uraufführung
Die gold'ne Meisterin (Edmund Eysler)
Die ungarische Hochzeit (Nico Dostal)
1961 Die lustige Witwe (Franz Lehár)
Das Land des Lächelns (Franz Lehár)
Paganini (Franz Lehár)
Die Csardasfürstin (Emmerich Kalman)
Műsorajánló
Mai ajánlat:
10:00 : Budapest
BMC Koncertterem

Concerto Budapest
Művészeti vezetők:
Keller András (programigazgató)
Rácz Zoltán
"A Hallgatás Napja | A Concerto Budapest és a BMC egész napos kortárs zenei fesztiválja"
Részletes program a hallgatasnapja.hu oldalon

11:00 : Budapest
Régi Zeneakadémia

Gulyás István (zongora)
"Liszt Születésnap"
Liszt:Zarándokévek - II. kötet („Itália”)

11:00 : Budapest
MűPa, Üvegterem

Nikola Parov (kaval), Orczy Géza (tambura), Gera Gábor (harmonika)
"Zenél a világ! - "Páratlan" zenék a Balkánról"

13:00 : Budapest
BMC Koncertterem

Keller Kvartett, Szent Efrém Férfikar
"A hallgatás napja"
ALBAN BERG: Wozzeck – töredékek
ARVO PÄRT: Seven Magnificat Antiphons

15:00 : Budapest
BMC Koncertterem

Kaczander Orsolya (fuvola), Keller András (hegedű), Balog József (zongora)
Concerto Budapest
vez.: Rácz Zoltán
"A hallgatás napja"
HENRYK GÓRECKI: Zongoraverseny
SOFIA GUBAIDULINA: Impromptu
HENRYK GÓRECKI: Kleines Requiem für eine Polka

15:00 : Budapest
Magyar Rádió 6-os stúdiója

Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara
Vezényel: Farkas Róbert
Műsorvezető: Péteri Lóránt
"Zenebeszéd"
MOZART: g-moll szimfónia K.550

15:30 : Budapest
Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Emanuel Ax (zongora)
Budapesti Fesztiválzenekar
vez.: Fischer Iván
J.S. BACH: III. (D-dúr) szvit, BWV 1068
MOZART: d-moll zongoraverseny, K.466
CSAJKOVSZKIJ: IV. (f-moll) szimfónia, Op.36

16:00 : Budapest
Régi Zeneakadémia

Yohei Wakioka (zongora)
"Liszt Születésnap"
LISZT: 10. Magyar rapszódia
LISZT: 104. Petrarca szonett
LISZT: Zarándokévek II. kötet („Itália”) - Mária eljegyzése
LISZT: Bölcsődal
WAGNER-LISZT: Izolda szerelmi halála
LISZT: Spanyol rapszódia

17:00 : Budapest
FUGA Budapesti Építészeti Központ

"CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál"
SZŐLLŐSY András és a magyar film / 2.
Tízezer nap (1967, rendezõ: Kósa Ferenc)

17:00 : Budapest
BMC Koncertterem

Nora Fischer (ének)
Concerto Budapest
vez.: Keller András, Rácz Zoltán
"A Hallgatás napja"
LOUIS ANDRIESSEN: M is for Man, Music, Mozart
LOUIS ANDRIESSEN: The nine symphonies of Beethoven

19:00 : Budapest
Régi Zeneakadémia

Jandó Jenő (zongora)
"Liszt Születésnap"
BEETHOVEN: 23. (f-moll) szonáta, Op.57 („Appassionata”)
LISZT: Két legenda
BARTÓK: Szvit zongorára, Op.14 (BB 70)
Válogatás Liszt Ferenc kései műveiből

19:00 : Budapest
Zeneakadémia, Solti terem

Vörös Elma Dóra (zongora), Nagy Judit (fuvola), Papp Tímea (hárfa), Szűcs Péter (klarinét), Borsos Kata, Tálas Anna (hegedű), Kiss Alexandra Enikő (brácsa), Onczay Zoltán (gordonka)
"Doktorandusz koncertek 1."
„Francia kamaraest fuvolával és hárfával”
IBERT: Piéce
DEBUSSY: Six épigraphes antiques
RAVEL: Introduction et allegro
JONGEN: Deux Pieces en Trio, Op.80
TOURNIER: Szvit, Op.34

19:00 : Budapest
BMC Koncertterem

Balog József (zongora)
Concerto Budapest
vez.: Keller András
"A Hallgatás napja"
GEORGE BENJAMIN: Canon and Fugue
LUCIANO BERIO: Contrapunctus XIX ("Die Kunst der Fuge")
BERND ALOIS ZIMMERMANN: Stille und Umkehr Orchesterskizzen
BERND ALOIS ZIMMERMANN: Musique pour les soupers du Roi Ubu

19:00 : Budapest
Marczibányi Téri Művelődési Ház

Tőkés Emese (zongora)
BEETHOVEN: 32 variacio WoO 80.
CHOPIN: Asz dur polonaise Op.53.
LISZT: Csárdás obstiné
LISZT: Funérailles
LISZT: Après une lecture du Dante-Fantazia quasi Sonata
LISZT: Sposalizio

19:30 : Budapest
FUGA Budapesti Építészeti Központ

"CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál"
SZŐLLŐSY András és a magyar film / 3.
Magasiskola (1970) / GAÁL István (rend.)

20:00 : Budapest
Duna Palota

Duna Szimfonikus Zenekar
a Budapesti Operettszínház Balettkara és szólistái
vez.: Deák András
"Budapest Gálakoncert"

20:00 : Budapest
Szent István Bazilika

Virágh András Gábor (orgona), Szentpáli Roland (szerpent, tuba)
Magyar Rádió Énekkara (karigazgató: Pad Zoltán)
"Studio5 - nyolc másodperc"
Bemutatók vegyeskarra és orgonára
SOLTI ÁRPÁD: Last Statements
BELLA MÁTÉ: Béke
VIRÁGH ANDRÁS GÁBOR: Seven Choralmeditations
VARGA JUDIT: Pocket Requiem
KUTRIK BENCE: In paradisum

21:00 : Budapest
BMC Koncertterem

Concerto Budapest
vez.: Rácz Zoltán, Keller András
"A Hallgatás napja"
SZŐLLŐSY ANDRÁS: Addio - Georgii Kroó in memoriam
KURTÁG GYÖRGY: Jelenetek egy regényből Op.19, 15 dal Dalos R. versei
VIDOVSZKY LÁSZLÓ: Le piano & Ses doubles
KURTÁG GYÖRGY: Esterházy Péter emlékére
A mai nap
történt:
1937 • Sosztakovics V. szimfóniájának bemutatója (Leningrád)
született:
1912 • Solti György, karmester († 1997)
1917 • Dizzy Gillespie, jazz-muzsikus († 1993)
1921 • Malcolm Arnold, zeneszerző († 2006)