Bejelentkezés Regisztráció

Operett a magyar rádióban (1949-től napjainkig)


3600 smaragd 2020-01-12 10:00:46 [Válasz erre: 3599 Búbánat 2020-01-12 09:00:52]

NAGY IBOLYÁT A TÚL AZ ÓPERENCIÁN  MŰSORÁVAL VISSZAVÁRJUK!

Ez mind így igaz, ahogy a hallgatók bejegyezték.

Vajon mit takar a tulajdonosváltásra utalás?


3599 Búbánat 2020-01-12 09:00:52 [Válasz erre: 3597 Búbánat 2020-01-11 23:30:00]

További véleménynyilvánítások  Nagy Ibolya műsoráról és személyéről (Dankó Rádió Facebook oldaláról)

Kedves Művésznő! Nagyon sajnálom, hogy megszünt a müsora, mintha valamit elvettek volna tőlem. Remélem, hogy még ujra találkozhatunk Önnel a rádióban, köszönöm a kedves szavait!

Sajnálatos, hogy nem a hallgatók érdekeit szolgálja egy közszolgálati rádió, hanem belső egyének szabják meg a műsor struktúrát!!!

Köszönöm, hogy megosztotta az oldalát, de egyben nagyon sajnálom, hogy elment a Dankó Rádiótól, mert nagyon szerettük a férjemmel ezt a müsort, sőt kimondottan vártuk, nagyon jó összeállitások voltal, és külön jó volt az, hogy szinte mindenkit bevett a müsorába, és olyanokat, akik tényleg ma is jók és akik régen is nagyon jók voltak, azóta, hogy nem játszák 9 órai kezdettel a müsorát, mindig vártuk, hogy vajon miért?

Kedves Ibolya! megrökönyödéssel regisztrálom, hogy a Dankó rádióban, a legszínvonalasabb műsort megszüntették! Nincs SENKI, aki Önnél hitelesebben közvetítette volna az operett műfajt a lojális Hallgatók részére! Számomra érthetetlen, hogy a Tarnai, Budai Bea akik a legtöbbet ártottak a magyar nóta műfajnak, még is maradnak! Őszintén remélem, hogy az új tulajdonosváltásnál, Ön ismét a helyén lesz, és a fent említettek eltakarodnak méltó hegyükre! Bízom és remélem, hogy csak ideiglenesen kell nélkülöznünk. Szeretettel ölelem.


3598 smaragd 2020-01-12 06:19:16 [Válasz erre: 3597 Búbánat 2020-01-11 23:30:00]

Teljes mértékben egyetértek ezekkel a véleményekkel.

Ma lezárult a 46. műsorhét ismétlése.

Sajnos, még az is lehet, hogy a "kivezető sáv"-ba került nagyszerű  "Túl az Óperencián" című program, Nagy Ibolya műsora, egy hét múlva már egyáltalán nem lesz hallható, még hajnali 5-kor sem, ismétlésben –  óriási öngólt rúgott magának a Dankó Rádió, hogy a mai filmzene-sport-témánál maradjak...


3597 Búbánat 2020-01-11 23:30:00 [Válasz erre: 3595 Búbánat 2020-01-11 14:08:05]

Kommentek a Dankó Rádió Facebook oldaláról:

(kronológiai sorrendben) - válogatások

 

Csak "fél füllel" hallottam, mintha megszűnne az adás...
(?) csodálkoztam is... De aztán hajnalban megörültem, hogy hát azért mégsem...Csak más időpontra tették.
MOST VISZONT VÉGKÉPP ELSZOMORODTAM, AMIÉRT TÉNYLEG MEGSZŰNIK EZ A CSODÁLATOS MŰSOR!!! 

Nagyon sajnaljuk , hogy ez a szuper es nagyon igenyes musor nem folytatodik! nagyon szepen koszonjuk hogy elvezhettuk kulonleges munkad eredmenyet, remeljuk lesz lehetoseg a folytatasara valahol, nagyon szurkolunk, hiszen komoly erteket kepviseltel! 

 Draga müvesznö, szomoruan vettük mi itt Becsi magyarok,hogy nem lesz többet tul az operencian Gyönyörü müsor volt, sokat tanultunk ,es elveztük,szebbnel szebb adasait. Nagyon,de nagyon fog hianyozni. A Danko radio egyik legjobb müsoraval,szegenyebbek lettünk."Tul az operencian,volt egy gyönyörü adas....magyaroknak,es mas nepeknek is...csodalatos dolgokrol meselt..../ Szeretettel kivanunk,mi Becs-i magyarok,es osztrakok tovabbi sok sok sikert, Ibolykanknak sok sok örömet es boldogsagot tovabbiakban is. Honfitarsi szeretettel

Most hogy nyugdíjas lettem már nem maradtam volna le egyetlen adásról sem. Szerettem a műsorát, a kellemes hangját, az érdeklődését a vendégeivel szemben. Minden jót kívánok Önnek!

Óóóó! Most nagyon szomorú vagyok. Annyira jó volt művészeket hallgatni a pályáról, családról. Sok mindent megtudtunk Róluk, az egész művészi pályáról. Főleg olyanokról akiket ritkán láttunk, hallottunk. Mindig vártam 9 órakor a műsort. Most ez nem lesz. Igaz, van helyette más, de az nem ugyan az. :( :( :(

Már ma tiszta üresen kezdődött a nap, nagyon hiányzik a műsor, nem tudom kinek volt a döntése, de nagyon rossz, mert sok művészt meg tudtunk ismerni, akiket csak a rádióban hallhattunk. Remélem lesz még folytatás !!!!!!!

Ezeket a sorokat olvasva elszorult a torkom Megszerettem kellemes hangját Üresség lesz, fog nagyon hiányozni nekem Kezdet kezdete óta mindig hallgattam terjesztettem műsorát, szinte ittam kellemes hangját Sajnálom magam ,hogy nem lesz, Ezt a műfajt más nem tudja pótolni. Akár le is húzhatják a redőnyt ön nélkül Művésznő!!

Nagyon szomorú vagyok, hogy megszűnt a Túl az Óperencián műsor. Mindig örömmel hallgattam, és a beszélgető művészek visszaemlékezéseiből, anekdotáiból olykor sokat tanultam. Nem is értem, hogy miért döntöttek így...:

 Kedvenc Rádióm nagyon rossz döntést hozott, csalódott vagyok.

Ez a műsor a Dankó Rádió csúcs műsora volt. Nagyon sajnálom, hogy befejeződött. Köszönöm az eddigi sok szép műsorát Nagy Ibolyának.

Köszönöm, hogy együtt lehettünk. Remek műsor volt. Jó egészséget, további sikereket kívánok pályafutásában és magánéletében egyaránt!

 Engem is érdekelne, hogy miért szűnik meg a műsor... Ibolyát is jó lenne hallani. Azt mondták, hogy a Dankó egy nagy család. Ibolya is a család tagja volt.

Nem értem a műsor megszűnésének az okát. Most egy órával hosszabb lett a reggeli műsor és az Az a szép. És hova tűnt az operett? Már az Az a szépet is úgy reklámozták, hogy operett is lesz benne, meg a reggeli műsorban is van, de az egy óra mégis csak egy óra, amit elvettek tőlünk, rajongóktól.

Nem tudtam, hogy ma miért nem hallottam. 

Máris hiányzik. Köszönöm szépen a színvonalas munkáját, további sikereket kívánok! 

Drága Művésznő, kedves Ibolya! Szeretettel hallgattam műsorait,sajnálom, hogy vége van! További életéhez kívánok jó egészséget, művészi sikereket!

Nagyon sajnálom, mert színvonalas, érdekes műsor volt. Nagy Ibolyának sok köszönet a fáradságos, elkötelezett munkájáért.

Ekkora hallgatóság mellett egy ilyen jó műsort megszüntetni!!! Én csak háborgok!!!Hiányozni fog kedves Ibolya .Jó erőt, egészséget! Várjuk vissza nagy szeretettel!

Kedves Ibolya! Hiányozni fog ! Jó egészséget kívánok!"Minden nap új kezdet...Az élet csodaszép új kezdetek sorából áll." Helen M. Exley soraival köszönöm meg ,hogy hallgathattam!

Színvonalas kedves műsor volt ! Nem értem hogy ami ilyen sok embernek tetszik miért veszik el!

 Az egyetlen rádió műsor volt, amit hallgattam :'( Nagyon nagyon szomorú vagyok. :'(

Nagy Ibolya Énekesnő Ismétlések lesznek .... ezt én magam is csak most tudtam meg. Nem aktuális... nem élő, nem lüktető...

Nagyon sajnálom, hogy megszüntetik, és jó lenne tudni ki döntött így és miért ? Hogy lehet egy ilyen sikeres műsort megszüntetni? Ezek szerint a Dankó nem veszi figyelembe a hallgatók kívánságát!!

Inkább a délutáni kívánságműsoron kéne változtatni, sokszor már olyan unalmas, a számok állandóan ismétlődnek és a műsorvezető bájolgása is sokszor idegesítő,

A legjobb műsor volt a Dankó rádióban. Nagyon sajnálom. Köszönet Nagy Ibolyának. Csak remélni merem, hogy lesz operett továbbra is.

A Dankó rádióban is elmegy az esze mindenkinek!Vagy csak egy valakinek!!

Miért kell megszüntetni azt ami bevált. A sok jó nóta mellett jó volt hallgatni egy kis operett muzsikát is.

Kedves Művésznő ! Sajnálom hogy megszűnik a műsor nagyon sok sikert kívánok önnek és nagyon jó egészséget

Rendszeresen hallgattalak. Külön megtisztelő számomra,hogy munkatársaid közül senki nem fogadta el a jelölésemet ismerősnek csak Te! Köszönöm a szép ,színvonalas műsorodat!.Hol fogunk újra hallani? Hiányozni fogsz!

 Köszönet a nagy odaadással készített műsorairért! Félek, hogy az archívumból nem fog Önhöz hasonló mélységben már kutatni senki. A rádió tájékoztatásáról itt nem írok semmit. Aki nem rest nézze meg a hivatalos műsorújságot.

Felháborodva vettem t tudomásul,  hogy a Danko Radio legszínvonalasabb,  Nagy Ibolya által vezetett musorat beszüntettek. Szeretnem, hogy az okot a hallgatókkal is kozoljek! Sok hallgatót fognak ezáltal elveszteni! Engem biztosan!, Nagy hiba volt es szegyen!

Az egyetlen rádió műsor volt, amit hallgattam :'(
Nagyon, nagyon szomorúak vagyunk!
Valami magyarázatot kaphattunk volna!
Megtisztelni a hallgatókat?


3596 smaragd 2020-01-11 16:28:55 [Válasz erre: 3594 smaragd 2020-01-11 06:19:13]

Lehetetlen? Megtették, puccsszerűen megszűnt a hét évvel ezelőtt létrejött műsor... szebb szavakkal: 'köd előtte, köd utána', ugyanis indulása is váratlanul ért minket, viszont nagyon örültünk neki!

Én most már beérem a Túl az Óperencia ismétléseivel is, csak legalább az maradjon meg Nagy Ibolya művészi tehetséggel és sokoldalú tudással összeállított műsoraiból! Példaképpen a mai is, amely harmadszorra hallgatva is élvezetes volt, tele érdekes részlettel.

Ez már a harmadik alkalom, hogy a Dankó Rádió tologatja a műsorkezdés időpontját... alkalmazkodtunk eddig is...

A Kossuth Rádió élén is változás volt a napokban, erről rövidhírben értesültem. Ugyanezt a korrekt tájékoztatást várja el az ember a Dankó Rádiótól is.

Miután lehetetlen manapság már alig van... még azt is el tudom képzelni, hogy a Kossuth Rádió újraindítja az operettet programjában... :-). Ehhez a gondolatomhoz merész fantáziára volt szükség, és reményre is.


3595 Búbánat 2020-01-11 14:08:05

Lehetetken időpont a Dankó Rádióban a hajnali ötórai műsorkezdés -  az operettkedvelőknek is; ide  SZÁMŰZNI EGY SOKAK ÁLTAL KEDVELT operettműsort érthetetlen és méltatlan. A vegyes korosztályú hallgatóság nem mindegyike húzza fel az ébresztő óráját azért, hogy le ne maradjon kedvenc-kedvelt rádióműsoráról. 

Nagy Ibolya  hét éven át vezette közmegelégedésre, sok szeretettel,  a "Túl az Óperencián" műsorát de. 9-10-ig, amit az ismétlésben du. 6 és 7 között hallgathattunk meg.  Igaz,  most átmeneti  műsoridőszakról beszélnek -  ám nincs  az adásnak ismétlése. Marad a korán kelés? a hajnali ébresztő?   - persze nem kényszerít erre  minket senki... Ugyanakkor - bár szokták mondani hogy senki nem pótolhatatlan,  de azt is, hogy: "pótolhatatlan veszteség"; Nagy Ibolyát bizony nem fogják tudni pótolni, bárki is kerül a helyére - abban viszont bízom, hogy meghallgatásra talál az a kívánságunk, hogy  bárki műsorvezetésével, de álljon vissza az eredeti műsoridő (a megszokott  délelőtti  - és az ismétlésben - délutáni műsorsávban)!


3594 smaragd 2020-01-11 06:19:13 [Válasz erre: 3582 smaragd 2020-01-07 18:09:52]

Ma a 2019. 46. hét szombati adását ismételte a Dankó Rádió, tehát nem folytatta a hétfőn megkezdett ezúttal szerdáig tartó új hetet, új vendéggel…

A hétfő óta kialakult, igen sajnálatos helyzet miatt, amire nem kaptunk magyarázatot, a rádióhallgatók ma is hajnalban örülhettek Nagy Ibolya kiváló szerkesztésének és gyönyörködhettek a régi, felújított rádiófelvételekben. Jön a tavasz… a kertünkben kibújtak a hóvirágok és korábban kel fel a Nap is – biztos vagyok benne, hogy a Túl az Óperencián című műsor kedvelői meg fogják találni a módját, hogy meghallgassák az ismétléseket.

Arra a tapsra is gondolok, ami a most elhangzott adás zárószámát követte… és Nagy Ibolya rádióbeli szerepére, amivel ő is kiérdemelte elismerésünket és köszönetünket, képzeletbeli tapsunkat! Sosem hittem volna, hogy megválik Tőle a Dankó Rádió, sokkal inkább arra számítottam, hogy az elmúlt hét évben nyújtott munkájáért kitüntetéssel fogják jutalmazni Nagy Ibolyát, akinek műsora a Dankó Rádió új szlogenjét is képviseli, képviselte… „Dankó Rádió – a magyar zene rádiója”.

Ezen linken https://mediaklikk.hu/musor/tulazoperencian/ áttekinthetjük Nagy Ibolya felelősszerkesztő-műsorvezetó korábbi vendégeinek adásait, 2020-ig.


3593 Búbánat 2020-01-10 10:40:52

Nagy Ibolya Énekesnő Ismétlések lesznek .... ezt én magam is csak most tudtam meg. Nem aktuális... nem élő, nem lüktető...

/Dankó Rádió Facebook oldaláról - hozzászólások/


3592 smaragd 2020-01-10 06:15:25 [Válasz erre: 3502 Búbánat 2019-11-15 10:00:11]

Ma hajnali 5-kor a Dankó Rádióban a Túl az Óperencián tegnap elkezdett 2019. 46. hét pénteki adásának ismétlését hallhattuk (vágatlanul ment), így teljes egészében élvezhettük Nagy Ibolya akkori felelősszerkesztő-műsorvezető műsorát, amelyet az előzményre kattintva tekinthetnek meg olvasóink.

Benne Kemény Egon legsikeresebb nagyoperettjének részleteivel, rádiófelvételeivel: „Valahol Délen”.

Feltételezhetően ez a műsorhét folytatódik a hétvégén is, ami bizonyára már nem Nagy Ibolya döntése.


3591 zenebaratmonika 2020-01-09 16:39:33

A Túl az Óperenciánt a későbbiekben Klaudia fogja vezetni. Tudjátok mi a teljes neve és ki ő? Úgy tippelem Erdélyi Klaudiáról lehet szó.


3590 Búbánat 2020-01-09 10:26:39

A nosztalgia jegyében ismét belinkelem:

„Egy kis videós betekintő Nagy Ibolya kolléganőnk életébe!”

/Dankó Rádió hivatalos oldala - MTVA/


3589 smaragd 2020-01-09 06:14:00 [Válasz erre: 3584 smaragd 2020-01-08 05:13:54]

Ma, ezen a héten másodszor, újabb váratlan esettel lepte meg a Dankó Rádió a korán kelő rádióhallgatókat: a Túl az Óperencián című műsorának hajnali 5 órakor kezdődő adása nem a megszokott módon folyt tovább.

Eddig ugyanis Nagy Ibolya felelősszerkesztő-műsorvezető az általa bevezetett szerkesztési rendben, 2012 óta, egy vendégével hétfőtől hétfőig tartó műsorhéten beszélgetett, ma viszont, csütörtökön, egy régebbi vendége egész napos azaz egy órás műsorát illesztették be, ismételték, és mintha mi sem történt volna, Nagy Ibolya akkori fel- és lekonferálásával. Csak a műsorkezdés időpontját vágták ki.

Ezzel újabb zavar keletkezett, mert hivatalos tájékoztatást még mindig nem kapott a hallgatóság sem az eddigi felelősszerkesztő sem műsora tekintetében.


3588 Búbánat 2020-01-08 15:26:40 [Válasz erre: 3587 zenebaratmonika 2020-01-08 13:48:18]

Egészen biztosan vannak/voltak az MTVA "berkeiben”, akiknek "szúrta a szemét" Nagy Ibolya hét év alatt  felépített sikeres "projektje", a háttérben (vagy az előtérben?)  csak  az alkalomra vártak, hogy a helyébe léphessenek és váltsák műsora élén = leváltsák;  a  lehetőség számukra =valaki számára, most elérkezik;  "kapva-kapni" az alkalmon..."lenyúlni"  (de mások elől is?... megkaparintani a megürült posztot).

Valakinek/valakiknek a nyomása, ráhatása célt ért azzal, hogy Nagy Ibolyát elküldik - elküldték...

 „Ez botrány! Ezer ördög!...”  - énekli-mondja Bumm tábornok A gerolsteini nagyhercegnő című Offenbach-nagyoperett bevezető jelenetében – csakhogy ezúttal nem buffo darab történéseibe felejtkezünk, hanem egy nagyon is "való élet"  közegében zajlik le a cselekmény, keserűen valós színtéren... 


3587 zenebaratmonika 2020-01-08 13:48:18 [Válasz erre: 3586 Búbánat 2020-01-08 10:20:04]

Belső forrásból értesültem, hogy a közlejövőben valaki más fogja átvenni a Túl az Óperenciát, de azt nem tudni kicsoda.


3586 Búbánat 2020-01-08 10:20:04 [Válasz erre: 3585 zenebaratmonika 2020-01-08 09:34:03]

Úgy tudom, nincs ismétlése a hajnali adásnak.


3585 zenebaratmonika 2020-01-08 09:34:03 [Válasz erre: 3584 smaragd 2020-01-08 05:13:54]

Van ismétlés később? 5-kor még mindenki alszik.


3584 smaragd 2020-01-08 05:13:54 [Válasz erre: 3583 Búbánat 2020-01-07 22:15:53]

Dankó Rádió Túl az Óperencián

Jelenleg Nagy Ibolya összeállítása megy a Dankó Rádióban, Felföldi Anikóra emlékezve.

Hihetetlen a művésznő elhunyta... az utóbbi hónapokban többször láttam az Operettszínházban színpadon is, elemében volt... mint mindig.

Nagy Ibolya műsora olyan, mint volt, mint ahogy megszerettük... mintha az utóbbi napokban mit sem tettek volna megszüntetésére - kedves, aktuális és nagyon jó hallgatni! 

(A műsor hajnali 5 órára tűzése, a napi ismétlés megszüntetése és az egész ügy a döntéshozókat minősíti... magyarul: érthetetlen, hogy mi történt, a nyilvánosságot kizárva.)


3583 Búbánat 2020-01-07 22:15:53 [Válasz erre: 3578 zenebaratmonika 2020-01-07 10:14:59]

A Dankó Rádió Facebook oldalán  több tucat hozzászólás,  komment olvasható Nagy Ibolyát és rádiós operettműsorát méltatva – értetlenségüknek is hangot adva a bekövetkezett változásokra reagálva.

https://hu-hu.facebook.com/pg/mtvadankoradio/posts/:


3582 smaragd 2020-01-07 18:09:52 [Válasz erre: 3581 Héterő 2020-01-07 15:47:43]

Teljesen világos :-) !

Köszönöm, hogy a hétalvók segítségére siettél. 


3581 Héterő 2020-01-07 15:47:43 [Válasz erre: 3579 smaragd 2020-01-07 12:39:02]

USB - aljzattal bíró TV-készülékeknél DVBT-vételnél beprogramozható a Dankó Rádió automata felvétele a hajnali időpontra. Éppen úgy, mintha TV-műsort vennénk föl (csak természetesen nem lesz kép), a hang viszont jó minőségű. Általában 7 napos ismétlést fogadnak el a TV-k egy menetben.
Figyelem: a legtöbb TV "FAT-32" -es fájrendszert kér; ha mást talál, akkor némelyik formázza a tárolót (=teljesen letörli).


3580 zenebaratmonika 2020-01-07 14:31:53 [Válasz erre: 3579 smaragd 2020-01-07 12:39:02]

Valami operettműsorral kéne kárpótolni a hallgatóságot...


3579 smaragd 2020-01-07 12:39:02 [Válasz erre: 3572 smaragd 2020-01-06 10:47:31]

Nagy Ibolya műsora reggel 5-6 között még egy rövid ideig hallható a Dankó Rádión. 

Korán kelők előnyben... :-) a változtatással méltatlan helyzetbe hozták a hallgatókat is, és értékes, rádiós operettműsortól fosztották meg a közönséget, remélem, hogy nem eszik forrón a kását!


3578 zenebaratmonika 2020-01-07 10:14:59 [Válasz erre: 3577 Búbánat 2020-01-07 10:01:46]

Ez elég durva. Vasárnap elbúcsúzott? Ha nem, akkor szerintem hétfőn kapta a pá pát. Különben valószínűleg anyagi okok vannak itt ...4 embert küldtek el hétfőn, de nem tudom ki a másik 3.

Kezdeményezzük, hogy legalább 1 óra operett és musical sugárzás maradjon legalább úgy, hogy bemondják a szerzőket és előadókat, ez így olcsóbb. Szerintem a vengégek nem igen kaptak pénzt....


3577 Búbánat 2020-01-07 10:01:46 [Válasz erre: 3576 zenebaratmonika 2020-01-07 09:05:03]

Már tegnap de. is azt hallgathattuk itt, sajnos...


3576 zenebaratmonika 2020-01-07 09:05:03 [Válasz erre: 3575 Búbánat 2020-01-06 11:09:57]

Most hallgatom a Dankót, és nótákat adnak délelőtt 9-kor ....


3575 Búbánat 2020-01-06 11:09:57 [Válasz erre: 3573 Búbánat 2020-01-06 10:54:02]

Az alábbi sorokat írta korábban Nagy Ibolya  a rádiós műsoráról  ezen az oldalon: https://mediaklikk.hu/musor/tulazoperencian/

Műsorunkkal szeretnénk az operett melódiákat újra közelebb hozni a rádióhallgatókhoz.

Az operett műfaja HUNGARIKUM. Nem titkolt szándékunk az sem, hogy a zenés és színházi műfaj jeles képviselőit személyes vallomásra késztessük, hogy életútjukat, céljaikat, gondolataikat  a hallgatók elé tárják, mindeközben bepillantást engedve a színházak kulisszatitkaiba is.

Az operett jövőjét sokan próbálták megkérdőjelezni, de vitathatatlan, hogy múltját senki nem meri kétségbe vonni. A jelene? A jelen is sokszor kétséges, pedig a mai napig általunk, magyarok által közkedvelt a műfaj az egész világon!
Műsorvezetőként szándékom, hogy megmutassam azt a sok fénylő vidámságot és szépséget, amely az operett zenékből és a szövegekből árad, mert ahol fény van, ott eltűnik a sötétség.


3574 zenebaratmonika 2020-01-06 10:59:52 [Válasz erre: 3572 smaragd 2020-01-06 10:47:31]

Sajnos elbocsájtották az MTVA-tól, egy belső munkatárstól tudom.... de az okot ő sem tudta.


3573 Búbánat 2020-01-06 10:54:02

Ízelítő a  Dankó Rádió Facebook oldalára beírt véleményekből: 

Bényi Ildikó: Tisztesség, emberség, nőiesség, figyelmesség, empátia... Ez mind Nagy Ibolya!

Tiboldi Mária: Tehetséges, színvomalas, színes paletta a zene világáról Nagy Ibolyának köszönhetően.

Éliás Tibor: Színpadi partnerként a legmegbízhatóbb, hangi adottságai csodálatosak, színészi játéka természetes, - és mint műsorvezető-szerkesztő olyan, mintha otthon csevegnénk egy társaságban, megfűszerezve csemegékkel--- a legjobb ZENEI különlegességekkel!

[...]


3572 smaragd 2020-01-06 10:47:31 [Válasz erre: 3571 Búbánat 2020-01-06 10:37:18]

NAGY IBOLYA  a Dankó Rádió "Túl az Óperencián" programja alapító felelősszerkesztője és közkedvelt műsorvezetője

Túl az Óperencián https://mediaklikk.hu/musor/tulazoperencian/

Boldog újesztendőt kívántam Nagy Ibolyának és mindannyiunknak! 

Ez a helyes, nem búcsúzunk, nagyon megszerettük, nagyrabecsültük Ibolyát, vele voltunk a kezdetektől és vele is maradunk!

Ma reggel 9:04-kor nem hangzott el semmi a rádióban, ami a műsor megszűnését adta volna hírül, a hallgatókat teljesen váratlanul érte, hogy gyakorlatilag az előző műsor folytatódott. 

Hogyan lesz ez az esztendő ezen a téren boldog? Talán új műsort kap Ibolya és az operettkedvelők? Várjuk! Fel a fejjel!

Addig is köszönöm az elmúlt hét esztendő minden napját a rádiós Nagy Ibolyának!


3571 Búbánat 2020-01-06 10:37:18 [Válasz erre: 3570 zenebaratmonika 2020-01-06 10:27:58]

Tényleg, nagyon-nagyon szomorú... váratlan fordulat ez - minden hűséges rádióhallgató számára - de leginkább a műsorvezető-szerkesztő Nagy Ibolyának, aki fáradhatatlanul, hét éven keresztül "vitte" megelégedésünkre operettműsorát a Dankó Rádióban!  

Nem búcsúzom most Tőle, továbbra is kitartok Nagy Ibolya mellett - bárhová is vezeti el a csillagzata!


3570 zenebaratmonika 2020-01-06 10:27:58

Most olvasom, ezt a szomorú hírt:

NAGY IBOLYA:Kedves Dankó Hallgatók, BÚCSÚZOM. <3
Itt is szeretném megköszönni Önöknek hogy velem töltötték ezt a 7 évet..... és hogy ennyi szeretetet és támogató, lelkesítő szavakat, leveleket kaptam én magam, és általam a műfaj is..... Jó ezt tudni, mert erősíti az emberben a hitet...De minden befejezés, egy újnak kezdete is egyben.
Lehet, hogy eztán már engem is fognak kérdezni? :) :)
Még 2 hétig szól a Túl az Óperencián egy kivezető sávban, hajnali 5 és 6 között. Viszont látásra, viszont hallásra:
Tartsanak velem az új facebbook oldalamon is! https://www.facebook.com/T%C3%9AL-AZ-%C3%93perenci%C3%A1n-NAGY-Ibolya-%C3%A9nekesn%C5%91vel-111763957012048/?modal=admin_todo_tour

Annyit tudtam megy, hogy Nagy Ibolyát elküldték valamilyen okok miatt a Dankó Rádióból, az nem tudom, valaki más átveszi e helyette a műsor, de az már akkor se lesz a régi.

 


3569 Búbánat 2020-01-06 10:15:54

Egyelőre nem kommentálom a hírt.

A Dankó Rádió új műsorrendje szerint a "Túl az Óperencián" operett és zenés színház kedvelőknek szóló, napi sugárzású adás időpontja – más műsorokéhoz hasonlóan - 2020. január 6-ától megváltozik:  mától hajnal öt és hat óra közé került.

(Eddig délelőtt  9 és 10 óra között,  a napi ismétlésben délután 6 és 7 óra között hangzott el a műsor.)

 


3568 Búbánat 2020-01-05 18:25:42

https://mediaklikk.hu/danko-radio-elo

Lehár Ferenc: Szép a világ  - részletek:

 

Szabó Miklós, km. a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, vezényel: Várady László - 1957

Andor Éva és Korondy György; 

Németh Marika és  Palcsó Sándor;

Németh Marika, km. az MRT Énekkara; 

Korondy György;

Németh Marika, km. Basky István valamint az MRT Énekkara és Szimfonikus Zenekara, vezényel: Bródy Tamás (1974. május 1., Kossuth Rádió 14.29 – 15.00)

 

Túl az Óperencián Vásáry Tamással - 1. hét


3567 Búbánat 2020-01-05 15:16:04

Lányi Viktor: Hajtóvadászat - Huszka-Martos operettje a Városi Színházban. (Nyugat - 1926. 21. szám) - Zenei figyelő

Érdekes módon  az operett rádiófelvételéről, vagy részleteiről, nagyon kevés információt találni a neten:

- Neményi Lili, Sárdy János, Rátonyi Róbert és Hadics László  énekelnek

- Kettős: Németh Marika, Szabó Miklós

- Hármas: Koltay Valéria, Baksay Árpád, Tekeres Sándor


3566 smaragd 2020-01-05 10:19:37

Boldog új évet kívánok

Nagy Ibolya felelősszerkesztő- műsorvezetőnek, az MTVA Zenei Archívuma munkatársainak és természetesen munkatársnőinek is!

Hálás köszönettel a tavalyi műsorokért és az első ideiért is!

Sokunk számára évek óta biztos pont a napirendünkben a 9:00 órakor kezdődő műsor, amely elmúlt nagy sikerekkel visszarepít minket  a múltba, tájákoztat a jelen zenés színházi eseményeiről és felröppent, amint ezt Vásáry Tamás bölcs természetességgel elmondott fennkölt mondatait hallva érezhettük ezen a héten. További jó egészséget és sok örömet kívánok munkásságához, boldog új esztendőt!

Dankó Rádió  2020                 ismétlés: 18:00 órakor

Vásáry Tamás Nagy Ibolyával a Dankó Rádió stúdiójában - foto és link 2020

"Túl az Óperencián" - NAGY IBOLYA műsora - Dankó Rádió


3565 Búbánat 2020-01-03 14:52:58 [Válasz erre: 3564 Búbánat 2020-01-03 14:46:12]

Kapcs. 3564. sorszámhoz

Jacques Offenbach: A gerolsteini nagyhercegnő

Henri Meilhac és Ludovic Halévy librettója nyomán a szöveget magyarra fordította, és a rádióra alkalmazta: Romhányi József.

Magyar nyelvű teljes stúdiófelvétel - prózai dialógusokkal együtt először 1970. augusztus 19-én, a Kossuth Rádióban hangzott el a Rádió Dalszínházának bemutatójaként  (20.07 – 23.04 óra), de a darab ének-zenei hangfelvételére már két évvel korábban  sor került: Albert István összekötőszövegével – keresztmetszet formájában  - 1968. november 20-án bemutatta a Petőfi Rádió (10.00 és 11.17 óra között). 

- A nagyhercegnő és Fritz kettőse a II. felvonásból (Házy Erzsébet és Réti József, km. az MRT Szimfonikus Zenekara, vezényel: Bródy Tamás)
 

Nagyhercegnő:
- A férj ezt mondta nékem, kérlek, 
Mondd néki el azt, amit érzek! 

Fritz: 
-De mit?

Nagyhercegnő: 
- Amit itt látsz…
Mondd el azt, hogy kellemes és megnyerő.
Mondd el azt, hogy bódító férfi…
Mondd el azt, mennyit tudna itt még hódítani!...
És győzni néha többet ér, 
Ha ezt közvetíti a vágya. Ó! 
Mondd el azt, hogy megláttam vágyait.
Mondd el azt, hogy mindenem lángol.
Mondd el azt, hogy így hatott rám a zsivány, 
Pedig nem vagyok ám én fából. Ó!

Jaj, nincs nyugtom, percnyi sem, 
Csak szenvedek nappal és éjjel!
Csak álmodom róla szüntelen, 
És nem adom reményem, mégsem. Ó!

Mondd el azt, ha kerülni fog: meghalok!
Mondd el azt, hogy várok rá végig!
Mondd el azt, hogy adjon vigaszt!
Mondd el azt néki: vágyom, itt vagyok én is!

Nos, hát! Nos, hát, most mit válaszol nekem?

Fritz: 
- Sorsom dől el ezen! 
Nagy gond: igen vagy nem? 
Nagy gond: igen vagy nem? 

Nagyhercegnő:
- Mit mondd? Mit mondd? Nincs rosszabb, mint a kétség! 
Mit mondd? Döntse el, hogy sorsa mit hív!
Mit mondd? Mit mondd? Mit mondd? Nos, hát?

Fritz:
- Mondja azt, hogy én vele érzek.

Nagyhercegnő:
- Eddig nagyon jó…

Fritz
- Biztos szép, biztos kedves lélek

Nagyhercegnő:
- Eddig nagyon jó…

Fritz
-Azon kell tehát igyekeznem

Nagyhercegnő:
- Ez is nagyon jó…

Fritz:
- Hogy a szívem is így érezzen

Nagyhercegnő:
- Ez is nagyon jó…

Fritz:
- Ez mind szép volna, csak azt kéne tudnom, 
Hogy miről van itt szó? Miről volna a szó? 
Az ördög engem örök tűzbe dugjon, 
Ha tudom, milyen sóvárgó..,

Nagyhercegnő:
- Nos, hát?

Fritz:
- Nos, hát…

Nagyhercegnő:
- Nos, hát?

Fritz:
- Mondja még, hogy én vele érzek.

Nagyhercegnő:
- Eddig nagyon jó…

Fritz
- Biztos szép, biztos kedves lélek

Nagyhercegnő:
- Eddig nagyon jó…

Fritz
- Azon kell tehát igyekeznem

Nagyhercegnő:
- Ez is nagyon jó…

Fritz:
- Hogy a szívem is így érezzen

Nagyhercegnő:
- Ez is nagyon jó… Most érti már? 

Fritz:
- Ez tehát a szó…

Nagyhercegnő:
- Én vagyok ő….

Fritz:
- Ez érthető…

 

Nagy Ibolya:  Házy Erzsébetnek egy szintén ikonikus szerepével, a Pompadourral megyünk tovább, és azzal a dallal, amiben én magam is megismertem mint operettprimadonnát, mert az én korosztályomra nagy hatással volt az ő műfaji sokszínűsége és varázsa, szépsége és fantasztikus színésznői képessége.  

 

Leo Fall – magyar szöveg Harsányi Zsolt – Innocent Vince Ernő: Pompadour

Km. az  MRT Szimfonikus Zenekara.

Vezényel: Bródy Tamás

 A Rádió Dalszínháza bemutatója: 1967. szeptember 9., Kossuth Rádió, 20.31-22.00

- Madame Pompadour belépője, I. felv. (Házy Erzsébet, km. Koltay Valéria)

„- Ma érzek itt magamban valamit, ami nyugtalanít! Oly furcsa ez, olyan izgató, mi biztató! A vérem úgy bizsereg, tenyerem viszket, oly ideges vagyok, hogy széttörnék mindent! És hogyha még ez sem elég, lesz valami más is, adja az ég!  Hej-haj! Hej-haj! /- Hej, ha kezembe kapnék egy férfit, egy férfit, de igazit ám! Szinte gondolni sem merem végig, oly forró, oly vad a szám! Lázas csók, mely izzóan ég, elkábító, az volna jó! Jaj, ha egyet ma kaphatnék! Mi lenne itt ma még, mi lenne itt ma még, mi lenne itt ma még!...”

- Pompadour és René kettőse, I. felv.  (Házy Erzsébet és Korondy György)

„- Drága kincsem! Van egy utca, hol ismerős nincsen. Ott egy eldugott kis szobát vettem. Olyan boldogok lennénk ott ketten, önfeledten. /- Ejnye, hallod, a szerelmet kissé gyorsan vallod! ….. / - Finom büfé és kettőnkre terített asztal….finom pezsgő és egy úr, aki forrón marasztal… Könnyed lángolás, gáláns  táncolás, az ablakon függöny,  odakint vaksötét… Ez nem rossz, ezt meg fogom gondolni még, ezt meg fogom gondolni még!... Az van benne, hogy a vérem az túl forró lenne! Azért előbb csak esküdni tessék, csókot feledve, hogy más ne essék, csak tisztesség! /- Esküdnék én! De hisz megszegem úgyis a végén, ilyen esküt meg nem szegni nem mer értelemmel felruházott férfiember! Finom büfé és kettőnkre terített asztal….finom pezsgő s egy úr, aki forrón marasztal… könnyed lángolás, gáláns táncolás,  az ablakon függöny,  odakint vaksötét, ez nem rossz, ezt meg fogom gondolni még, ezt meg fogod gondolni még!... Mondd meg, hogy hívnak? …Kérlek, mondd már, na, mondd meg, hogy hívnak!? / - Jeanne. /- Jeanne, te imádott tündéri lány! /- Majd csak kettesben, tán, megcsókolhatsz, babám.”

- Az I. felvonás fináléja (Házy Erzsébet,  Koltay Valéria, Korondy György, Palcsó Sándor, Katona Lajos, Nádas Tibor, az MRT Énekkara)

„[…]  - Kedvesem! - Menekülj!  - De veled csak! – Itt a vég! A katonaság…- És ha látnak?...-  Ha hű szerelmet érzel, vár  mi ránk a nagyvilág!....Ha nem mered megtenni, ó mondd, mit tennél  Mert valamit merni csak úgy lehet merni, hogyha a szíved enyém… - Calicot éljen, bölcs királyunk!... - Rataplan, rataplan, rataplan! A büszke gárda jő!.Királyunk büszkesége… - De szép, de megható! Hohó!... - A pom-Pom- pom-Pompadour! Akárkinek le - ha-ha-ha! akárkinek leánya, de rettentő nagy ha-ha-ha! – de rettentő nagy dáma. A pom-pom-pom-Pompadour, a pompa-Pompadour, a Pompadour!... – Állj! Mindenki itt marad!  - Az őrség!... - Madame, a gárdacsapat!   - A kabátomat, a kalapomat!...- Éjre jár az óra!... - Pompadour, személyesen! - Itt valaki elrejtőzött!  Szökésben, elbújt a kárpit mögött! Most itt van! … - Mi ez itt? – Ez ő, Pompadour! – Te vagy?!... - Csitt! - Na végre most megértem, miért kellettem magának?!  -  Vigyázz, hogy mit beszélsz!  ....- Ez volt az ok!  - Vakmerő!... - De ostoba vagyok!.., - Vigyétek őt el börtönbe!.. – Nem ilyen enyhén büntetek. Másra ítélem!  - Egy versre…- Meg ne lássalak többet! Isten veled! – Jeanne, ha jól megértelek, ezt a büntetést boldogan elviselem!… - Hej, ha kezembe kapnék egy férfit, egy férfit, de igazit ám! Szinte gondolni sem merem végig, oly forró, oly vad a szám!. – Téged szolgállak, hű szívem! Tűzön-vízen!...  És a gárdában zubbonyban kitüntetem magam!... - Vivát! Vivát!”

 


3564 Búbánat 2020-01-03 14:46:12

Túl az Óperencián Vásáry Tamással - 1. hét

Dankó Rádió: A december 30. és január 5. közötti adások tartalmából.

Vásáry Tamás, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas zongoraművész, karmester a vendége Nagy Ibolyának a Dankó Rádióban.

 A „Túl az Óperencián” adásának felelősszerkesztő-műsorvezetője a mai adás elején Házy Erzsébettel való kapcsolatáról  is kérdezte a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának örökös tiszteletbeli főzeneigazgatóját:

Vásáry Tamás kissé csapongóan emlékezve meséli el az ötvenes évek első felében Házy Erzsébethez fűződő reménytelen szerelmének történetét.  - Erre az időszakra esik Vásáry családjának Budapestről való kitelepítése és Házyval együtt részvétele az 1953-as bukaresti VIT-en (Világifjúsági Találkozó).

Vásáry Tamás: „…láttam a fotóját az újságban. Rögtön beleszerettem… Emlékszem, gyönyörű volt, beléptem a stúdióba, életben akkor láttam először. És akkor tudtam, hogy nekem rögtön, oda kell menni hozzá, mert ha nem mozdulok meg… sóbálvánnyá váltam ott persze… hihetetlen módon beleszerettem, és akkor onnantól kezdve drukkoltam végig, hogy őt is kiküldjék, mint énekest. És hát ki is küldték… és méghozzá egy vagonban mentünk ki valami kétezer magyar közé. Úgyhogy még ki se értünk Magyarország határán túlra, már a karjaimban volt, és hát ottan nem győztem neki, ugye, udvarolni. Megvolt beszélve Erzsivel, hogy hazamegyünk, és ő elválik, és lényeg az, hogy nem vált el és én meg haldoklottam, mert ő azt várta volna, hogy én forszírozzam hogy elváljon. Én meg azt vártam volna, hogy ő magától váljon el… Kodály megtudta, hogy én el akarom venni, megkérte Tóth Aladárt, hogy segítsen valami lakáshoz jutni, kell lakás, mert nem lakhatunk egy szobában a szüleimmel. (Azt is a Kodály intézte el, hogy a kitelepítésből visszajöhessenek…)  És akkor én kínlódtam, mint káposzta hús nélkül… De nem jött el velem, ahogy meg volt beszélve és azt hittem, játszik velem, és csak sokkal később jöttem rá, hogy nem játszott..”

Közbevetőleg – ugorva időben - tizenhét évvel később Vásáry Tamás első felesége – Ildikó – felhívja férje figyelmét egy pesti műsorfüzetben ajánlott esti programra: „Találkozás a sztárral” – Házy Erzsébet  nevével hirdetik és egy filmjét is levetítik: „A gerolsteini kaland” – abból az időből, mikor udvarolt Házynak és el akarta venni feleségül.

Vásáry Tamás: „… tehát egyszerre láttam azt az Erzsit, aki lett tizenhét év után, és azt az Erzsit, akibe én beleszerettem! És amikor lejátszották, mondom, hát akkor bemegyek az Erzsihez gratulálni, azt mondja (Ildikó), ez a ti dolgotok, majd utána találkozunk. Bemegyek a szobába, és ott van Erzsi, aki nagyon megváltozott: nagyon kemények lettek a vonásai, és akkor ott volt az akkor férjjelöltje, egy fiatalember, meg a testvére, nagyon rövidlátó volt és mondom neki: Vásáry Tamás vagyok. – Jaj, Tomika, Te vagy?! Hát hallom, hogy megnősültél.  - És akkor beszélgetünk, hogy akkor most össze kell jönni, mert hogy addig mindenkivel találkoztam már, amikor az emigrációból hazajöttem, ő vele nem, ez volt az első alkalom. És beszélgetünk, majd elköszönök tőle, kijövök, és valamit bevittek, de nyitva maradt az ajtó, és ahogy megyek a folyosón át, ezt hallom ki, Házy mondja testvérének és férjének: - na, látjátok, ez volt életem nagy szerelme. Akkor tudtam meg, én addig azt hittem, játszik velem…

Az elbeszélés fonalát újra felvéve, Vásáry Tamás: - Na akkor, jött Kodály, megtudta, hogy Erzsit el akarom venni feleségül és szólt Tóth Aladárnak. Én akkor jöttem vissza a Szovjetunióból, és természetesen mentem hozzá beszámolni. Bemegyek a szobába, ott ül a zongora előtt egy forgószéken, de őt nem érdekelte a beszámoló, ezt mondta: - … inkább beszéljen a nősülésről; szó sem lehet róla addig, amíg nem beszél legalább négy idegen nyelvet.  Ezt mondta, de nem tántorított el – ez volt télen -, és akkor nyárig én kínlódtam, és akkor elhatároztam, hogy ennek véget kell szakítani, és tényleg szakítottam vele (Házyval). Akkor már úgysem lett volna semmi, nem mentem már el vele találkozni. És emlékszem, közben meggondolhatta valahogy megát, mert Operából egyszerre jöttünk el egy előadásról, ahol ő csak az operisták páholyában volt. És jött Tamássy Évával, és a Falstaffot adták, és azt mondja Házy: - Ez a világ mily furcsa, mert most már én külön lakok. Tehát, úgy látszik, elvált, de én akkor már nem akartam vele lenni, mondom azt hittem, csak játszik velem.  Kodállyal történt beszélgetést követő nyáron szakítottam Erzsivel. De persze halál szerelmes maradtam továbbra is, csak láttam, rámegy a bőröm, és akkor valami húszoldalas levélben leírtam Kodálynak a nagy bánatom. Kapok tőle válasz gyanánt egy postai levelezőlapot, amin ez van: „Tanulja meg Schumann Ich grolle nicht dalát – németül és minden hangnemben!”  Mondom, Kodály rendelete az parancs…Hát megvettek a kottát, nem volt meg, és olyan zokogó görcs fogott el, amit én leírtam húsz oldalban, amit ő megértett, hát ebben a rövid kis egyperces dalban benne volt. Az egész zeneirodalomból kiválasztotta azt a zenét. …és egy ilyen professzoros álarc mögé rejtette az érzéseit. Soha semmi érzelgősség nem volt benne. És emlékszem rá, mikor már megtudta, hogy tényleg az Erzsinek udvarolok, ugyanakkor ő ezzel el is játszott, hogy egy kicsit fogadott fia voltam. Mert ugyanakkor trükköt is csinált velem.  Például egy alkalommal megyek hozzá, ezalatt az időszak alatt, azt mondja nekem: - Csukja be a szemét!  Becsukom a szemem és egyszerre csak valamilyen papír van a szájamnál.  Kinyitom a szemem, és a Színházi magazint nyomta oda, amin Erzsi volt! Egy ilyen nagyon lenge öltözetben. Hát ilyet! Képzelje el!”

 

Ezt a műsort a Dankó Rádióban ma délután hat és hét óra között ismét meghallgathatjuk.  (Házy Erzsébet Jacques Offenbach A gerolsteini nagyhercegnő és Leo Fall Pompadour című operettek  rádiófelvételének részleteiben énekel, az adás végén Liszt Ferenc Magyar fantázia című darabja csendül fel: Vásáry Tamás játszik zongorán és vezényli a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarát (koncert felvétel).


3563 Búbánat 2020-01-02 12:13:50

ifj. Johann Strauss: A cigánybáró

Szilveszterkor  (kedden) sugározta a teljes operettet a Bartók Rádió (19.30 – 21.35), előtte  a Prológ vezette fel e stúdiófelvételt - a mikrofonnál: László Ferenc.  Szerkesztő: Katona Márta

A rádió hangtárából visszahallgatható az alábbi linkeken:

https://mediaklikk.hu/radio-lejatszo-bartok/?date=2019-12-31_19-00-00&enddate=2019-12-31_19-30-00&ch=mr3

 

https://mediaklikk.hu/radio-lejatszo-bartok/?date=2019-12-31_19-30-00&enddate=2019-12-31_21-46-00&ch=mr3

ifj. Johann Strauss: A cigánybáró

Az operett magyar nyelvű rádiófelvétele

Három felvonás, két részben

A Rádió Dalszínházának bemutatója: 1961. április 2., Kossuth Rádió 18.50 – 21.20. (közben szünet: 19.56-20.20 mese, hírek, jegyzet)

- az elektronikus műsorújságban téves adat a stúdiófelvétel időpontjaként megadott 1980. év! (elgépelés lehet - de ez sem mentség Bősze Ádámnak,  (zenei antikvárius, a Bartók Rádió műsorvezetője) aki nem ügyelve erre,  simán beolvassa ezt a rossz dátumot is a felkonferáláskor.)

A dalmű szövegét – Jókai Mór kisregénye nyomán – Ignaz Schnitzer írta.

Fordította és rádióra alkalmazta: Szinetár György

A versszövegeket fordította: Fischer Sándor

A zenei rendező: Ruitner Sándor

Rendezte: Solymosi Ottó

Vezényel: Ferencsik János

Km.: a Magyar Rádió és Televízió Énekkara (karig.: Vajda Cecília) és Szimfonikus Zenekara

Szereposztás:

Barinkay Sándor, száműzött nemes, egykori földbirtokos – Ilosfalvy Róbert (tenor)
Szaffi, cigánylány – Házy Erzsébet (szoprán)
Zsupán Kálmán, gazdag sertéskereskedő – Melis György (bariton)
Arzéna, a lánya - Ágai Karola (szoprán)
Ottokár, a fia – Bartha Alfonz (tenor)
Czipra, cigányasszony – Komlóssy Erzsébet (mezzoszoprán)
Homonnay Péter gróf (más verzióban: Gábor diák, a toborzó huszárjai élén) - Bende Zsolt (bariton)
Gróf Carnero, császári biztos – Lendvay Andor (bariton)
Mirabella, nevelőnő Zsupánnál – Garancsy Márta  (mezzoszoprán)  - a prózai rész: Ladomerszky Margit
Kancellár – Gyenge Árpád (próza)
Sztáni – Gazdag Géza  (próza)
Pali – Bay Gyula (próza)
Ferkó – Garay József  (próza)
Józsi – Kalocsai Ferenc (próza)
Paraszt – Gonda György (próza)
Purdé –Thuri András (próza)
Első gyerek – Kecskédi István  (próza)
Második gyerek – Kéri Júlia (próza)

Narrátor: Seress János


3562 Búbánat 2020-01-01 17:36:25

Az újesztendő első napján a Dankó Rádióban folytatódott az egész héten át tartó beszélgetés Vásáry Tamás zongoraművésszel és karmesterrel,  Nagy Ibolya beszélgetőpartnereként - "Túl az Óperencián". 

 A mai zenei kínálatban operettrészleteket is hallottunk:

Jacobi Viktor – Martos Ferenc – Bródy Miksa: Sybill

Km. az MRT Szimfonikus Zenekara, vezényel: Sebestyén András - 1962. január 10., Kossuth Rádió 20.25 – 22.00  - teljes felvételről

- A nagyherceg és Sybill kettőse, II. felv.: „- A kandallóban rőzse ég, pattog izzó parázs... - Parázs, parázs, szép piros parázs... /- Illúzió a szerelem, szívek tündérszép illúziója, kacéran játszik körülem, rózsás illúzió...”  (Németh Marika, Bende Zsolt)

- Nyitány

- Sybill levele, Sybill és Petrov kettőse, I. felv.: „- Kis Petrovom, remélem, megbocsátjahogy búcsú nélkül hagytam el magát…./ - Én édes asszonyom, Sybill, visszajő a szép idill!...”  (Németh Marika, Ilosfalvy Róbert)

- Négyes: „- Éjjel egyre csak lumpol, nappal meg pumpol /- Nincs, nincs gondja semmire…/ - Szép, ó, szép, édes így a lét, zeng a szíved, szép az élet, csókolózva vígan élek, gyorsan menjünk hát... Ref.: zeng a szíved, boldog élet, szép az élet, üdvösséget ád…” (Németh Marika, Koltay Valéria, Ilosfalvy Róbert, Kishegyi Árpád)

A délutáni műsorismétlés időpontja: 18 és 19 óra között


3561 Búbánat 2020-01-01 13:57:57 [Válasz erre: 3559 Búbánat 2019-12-31 13:08:49]

Kapcs. 3559. sorszám

Kiegészítés

A texasi örökség  - rádióoperett

Rádióbemutató: 1949. december 25., Petőfi Rádió, 19.30 – 21.00

L. R. Sejnin ötletéből írta: Békés István

Zenéjét szovjet zeneszerzők műveiből összeállította és részben szerezte Pálos György

Vezényel: Lehel György

Rendező: Rácz György

Személyek:

Szemjon Mihajlovics Tuzov, vaszilszurszki fényképész – Kemény László

Válja, leánya, államügyészjelölt – Romvári Gertrud

Pavel Petrovics Lisikov, hajóskapitány – Ujlaki László

Jevlampij Fomics Fokin, hajószakács – Hlatky László

W. T. Woorfield, bankár – Tapolczay Gyula

Sandy Golland, újságíró – Horváth Tivadar

Bidle, turista – Pethes Sándor

Marie Gibson, Woorfield titkárnője – Lórán Lenke

Ivan Ivanovics, hajós – Horkai János

Ének:  Rafael Márta, Szőnyi Olga, Kövecses Béla, Rátonyi Róbert, Szabó Miklós

Részletek:

"Elvtárs" – dal (Szőnyi Olga, Rátonyi Róbert, Szabó Miklós és férfikórus)

Hajósdal (Rafael Márta, Kövecses Béla, kórus)

Hajósdal (Szőnyi Olga, Szabó Miklós)

Dal Moszkváról (Rafael Márta, Szabó Miklós) – Dunajevszkij-feldolgozás

Hármas (Szőnyi Olga, Rátonyi Róbert, Szabó Miklós és férfikórus)


3560 smaragd 2019-12-31 17:47:46 [Válasz erre: 3556 smaragd 2019-12-27 18:02:59]

KEMÉNY EGON ÉLETMŰVE válogatás CD-sorozat: Hatvani diákjai, Komáromi farsang, Gyermekjátékok – ez az újdonság a kétszeres Erkel Ferenc-díjas zeneszerző halálának 50. évfordulója alkalmából jelent meg 2019-ben. Most lezárul ez az esztendő és nyugodt szívvel állíthatom, hogy a Café Momus fórumain éppúgy, mint az MTVA részéről a Zenei Archívum és vele „karöltve” Nagy Ibolya, a Dankó Rádió „Túl az Óperencián” csatornájának felelősszerkesztő-műsorvezetője,

https://mediaklikk.hu/danko-radio/cikk/2019/07/21/tul-az-operencian-kemeny-egonra-emlekezunk-halalanak-50-evfordulojan-30-het

https://www.facebook.com/mtvadankoradio/photos/kem%C3%A9ny-egon-eml%C3%A9kh%C3%A9t-l%C3%A1ny%C3%A1val-kem%C3%A9ny-annam%C3%A1ri%C3%A1val-9-%C3%A9s-18-%C3%B3rakor-httpwwwmediakli/2272684022778825/

mindannyian, tisztelettel emlékeztünk meg a szerzőről, felevenítve életét és művei egy részét.

Idén jött létre Kemény Egon szerzői weboldala és a KEMÉNY EGON CD-k webáruháza – https://kemenyegon.hu/ – a Publikáció és Események rovatokban időrendi sorrendbe gyűjtve találhatók meg a legfontosabb írások.

Zeneszerzői karrierje 1927-től a színpadhoz és a rádióhoz kötődik, részleteket a tovább bővített Wikipédia-lapon is találunk: https://hu.wikipedia.org/wiki/Kem%C3%A9ny_Egon.

Zongoradarabjait és szimfonikus műveit koncerteken is előadták (Rajter Lajos, Polgár Tibor és mások vezényeltek, pontos részletek bejegyzéseinkben találhatók), ezek közül a „Díszpalotás” című 1935-ben komponált művét Kassai István Liszt Ferenc-díjas zongoraművész az év során több előadás keretében eljátszotta.

Szilveszter-éji bemutatója volt, 70 évvel ezelőtt… :

MAGYAR RÁDIÓ:

Kemény Egon – Szász Péter – Romhányi József: „Talán a csillagok” (1949. december 31.) Rádióoperett.

Szereplők: Pándy Lajos, Gyurkovics Zsuzsa, Petress Zsuzsa, Kiss Manyi, Peéry Piri, Soltész Anny, Szitányi Gabriella, Romváry Gertrud, Soós Lajos, Bilicsi Tivadar, Lórán Lenke, Táncsics Mária, Kemény László, Pongrácz Imre, Balogh Erzsi, Komlós Vilmos, Lukács Margit, Bárdi György, Gálcsiki János, Tompa Sándor, Keleti László, Rozsos István, Bársony István, Rátonyi Róbert, Ruttkay Éva, Horváth Jenő, Hlatky László, Justh Gyula, Győző László, Bodó György, Barlay Gusztáv, Arossy Aladár, Kardos Jóska, Zala Karola, Sárosi Mihály, Surányi Magda.

A Hópehely-keringőt Gyurkovics Mária énekelte.

Rendező: Rácz György.

A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarát Lehel György vezényelte.

Minden remény megvan arra, hogy 2020-ban a KEMÉNY EGON CD-sorozat új kiadvánnyal bővül és színpadi művei közül is megismerhet majd egyet a mai közönség.


3559 Búbánat 2019-12-31 13:08:49

Egy elfeledett rádióoperett:

Dunajevszkij: A texasi örökség - „szatirikus” rádióoperett

Bemutató: 1949. december 25., Petőfi Rádió, 19.30 – 21.00

L. R. Sejnin ötletéből írta Békés István

 „Zenéjét szovjet zeneszerzők műveiből összeállította és részben szerezte Pálos György.”

Vezényel: Lehel György.

Részletek:

1. Elvtárs-dal  (Szőnyi Olga, Rátonyi Róbert, Szabó Miklós és kórus)

2. Dunajevszkij feldolgozása: Dal Moszkváról (Rafael Márta és Szabó Miklós)

3. Hajósdal (Szőnyi Olga, Szabó Miklós és férfikar).

 

(Több adatot nem találtam erről az operettfelvételről)


3558 Búbánat 2019-12-30 17:44:58

Most,  hat órától a Dankó Rádióban:

https://mediaklikk.hu/danko-radio-elo

 

Túl az Óperencián Vásáry Tamással - 1. hét

A december 30. és január 5. közötti adások tartalmából.

Vásáry Tamás a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas zongoraművész, karmester a műsorunk vendége.

Vásáry Tamás csodagyerekként kezdte pályafutását, mint zongorista nyolc évesen adta első hangversenyeit. A Zeneakadémián Hernádi Lajos tanítványa volt a zongora szakon. Már akadémiai évei alatt rangos díjakat nyert: 1947-ben a Liszt Ferenc Társaság I. díjával, az 1949/50-es tanévben Liszt Ferenc jubileumi díjjal ismerték el zongorajátékát. Művészi fejlődésére nagy hatással volt Fischer Annie játéka, Kodály Zoltán tanári útmutatása és szinte apai gondoskodása.

„Kodály Zoltán valóban olyan volt, mint egy igazi, jó szülő.
Ö tanított meg a sport fontosságára, de konkrétan a gyorsúszásra is például, mert, ahogy mondta: az ember attól, hogy zenész, még ne legyen satnya. Folyamatosan tanult, edzette az elméjét, egy bencés szerzetes járt hozzá, akivel rendszeresen frissítette a latin és görög tudását. Csodálatos könyvtára volt. Legendás volt a memóriája is. Vallotta, hogy egy emberélet kevés ahhoz, hogy akárcsak a legfontosabb zenéket is megismerjük. A tanítványait a gyerekeinek tartotta. Nemcsak szellemi dolgokban tudott jó tanácsokat adni, hanem praktikus, földi dolgokban is.”

Vásáry Tamás, pár éve Alapítványt hozott létre a hátrányos helyzetű gyerekek támogatására. A Kossuth-díjas zongoraművész és karmester kiemelte, hogy rendszeresen ad jótékonyági koncertet, de az utóbbi időben leginkább azokon a gyermekeken szeretne segíteni, akik anyagilag, fizikailag vagy akár érzelmileg hátrányos helyzetűek. Tóth Aladár zenetudóst idézve elmondta: ha valakinek traumatikus a gyermekkora, akkor az, törött szárnyú lélek lesz, de véleménye szerint, ha valakinek traumatikus az élete, az erős emberré is válik. Ilyen volt Beethoven is, aki művészetével a mai napig segít az embereken.

Vásáry Tamás és a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara újévi koncertje 2020. január 1-jén lesz a Zeneakadémián. De azok sem maradnak le az ünnepi hangversenyről, akik nem tudnak személyesen jelen lenni, hiszen a Bartók Rádió élőben, az M5 csatorna pedig este fél kilenctől, felvételről közvetíti a koncertet.

Túl az Óperencián minden nap 9:04-től és 18:04-től a Dankó Rádióban!

Szerkesztő-műsorvezető: Nagy Ibolya

 

A délelőtti adásban Kálmán Imre operettmelódiáiból hallottunk egyveleget Honthy Hanna előadásában (A bajadér; Csárdáskirálynő)

Lehár Ferenc - magyar szöveg Mérey Adolf: A víg özvegy - részletek

- A II. felv. bevezetése - Kóló; tánc, kórus  (Km. az MRT Énekkara és Szimfonikus Zenekara, vezényel: Sebestyén András) - 1962

 - Vilja-dal  (Kalocsai Zsuzsa, km.  a Fővárosi Operettszínház Zenekara, vezényel: Váradi Katalin) 

- Grisette-dal  (Oszvald Marika,  km. a Debreceni  Filharmonikus Zenekar, vezényel: Kaposy Gergely) 

- Induló- Asszony-dal  (Bozsó József,  Harsányi Frigyes, Kovácsházi István, km. a Fővárosi Operettszínház Zenekara, vezényel: Váradi Katalin)  - élő előadás hangfelvételéről, 1995.

 

A műsor  ismétlése hamarosan kezdődik a rádióban.


3557 Búbánat 2019-12-27 19:12:36 [Válasz erre: 3556 smaragd 2019-12-27 18:02:59]

A Dankó Rádió operett és zenésszínház kedvelőknek szóló mai műsorában  - "Túl az Óperencián" - részleteket hallottunk még Schubert-Berté Három a kislány című daljátékának rádiófelvételéről.

A daljáték teljes stúdiófelvétele – három részben

Rádió Dalszínháza bemutatója: 1963. január 5., Kossuth Rádió, 18.55 – 22.00 (szünet 19.55-20.30)

Fordította: Harsányi Zsolt

Rádióra átdolgozta: Innocent Vincze Ernő

Vezényel: Fischer Sándor

Km.: Magyar Állami Hangversenyzenekar és az MRT Kamarakórusa

Zenei rendező: Járfás Tamás

Rendező: Solymosi Ottó

Szereposztás:

Franz Schubert, zeneszerző – Ilosfalvy Róbert
Tschöll Keresztély, üvegfestő mester – Maleczky Oszkár
Tschöllné, a felesége – Palánkay Klára
A Tschöll leányok:
Édi – Hankiss Ilona
Hédi – Andor Éva
Médi – László Margit
Franz Schober báró, költő – Melis György
Grisi Lucia, énekesnő – Neményi Lili
Vogl, operaénekes – Réti József
Schwind, festő – Bende Zsolt
Gumpelwieser, rajzoló – Várhelyi Endre
Binder Nándor, postahivatalnok – Külkey László
Bruneder Antal, nyergesmester – Nádas Tibor
Scharntorff, dán követ - Ajtay Andor
Novotny titkosrendőr – Feleki Kamill
Házmesterné – Somogyi Nusi
Kocsmáros – Keleti László
Seiler, karmester – Tomanek Nándor
Cukrászné – Máté Eta
Sáni, pikkolófiú – Kern András
Wéberné – Verbőczy Ila
Kocsis – Gonda György

- Együttes – Vogl, Schober, Schwind, Gumpelwieser négyese,  I. felv.: „Hahó, a Phoebus hangja szól a zöld mezőkön át,  és friss harmattal… /Ó, nyisd ki bájos kékszemed, ébredj már, te szép leány!....”  (Réti József, Melis György, Bende Zsolt, Várhelyi Endre) 

- Tschöll-lányok belépője (Édi, Hédi és Médi hármasa, I. felv.).: „Tschöll papa lányai mink vagyunk, megszöktünk, kint vagyunk, senkise látta, mikor kiszaladtunk,  erre haladtunk, itt vagyunk…” (Hankiss Ilona, Andor Éva, László Margit)

- Médi és Schubert kettőse, I. felv.: „- Lelkem boldog, mily nagy dolgot  értem meg véletlenül!  Ennyi szóval, széppel, jóval, attól félek: túlbecsül…/- Ó drága szép muzsika, drága hang, úgy zeng a szívemben, mint lágy harang…” (László Margit, Ilosfalvy Róbert)

MÉDI:
Lelkem boldog, mily nagy dolgot értem meg véletlenül
SCHUBERT:
Ennyi szóval, széppel-jóval attól félek túlbecsül
MÉDI:
Túl szerény, mert az tény, hogy nagyon szép minden műve
SCHUBERT:
Műveim és nem én, persze, hogy ne érteném ?!

MÉDI- SCHUBERT:
Ó drága szép muzsika, drága hang,
Úgy zeng a szívemben, mint lágy harang.
Úgy simogat és annyi enyhet ád,
Úgy simul a mámoros lelken át.
A csendülő, zendülő, szívemben benn ülő,
Libbenő, ringató nótaszó.


3556 smaragd 2019-12-27 18:02:59 [Válasz erre: 3553 smaragd 2019-12-23 18:35:17]

Dankó Rádió    a mai ismétlésben: cca 18:35-től

„Már 7 éve dalban mondjuk el… Túl az Óperencián… mindennap a Dankó Rádióban…”

A mai műsorban, amely még a 2012-beli, a Dankó Rádió indulási évének emlékhete körül is forog, Nagy Ibolya műsorvezető, a „Túl az Óperencián” című csatorna alapító-felelősszerkesztője a „Hatvani diákjai” részleteivel emlékezett meg

Bessenyei Ferenc halálának 15. évfordulójáról.

KEMÉNY EGON – Ambrózy Ágoston: „Hatvani diákjai”

Daljáték, rádióváltozat, Magyar Rádió, 1955

Az elhangzott részletek:

prózában és énekesként is hallhatjuk Bessenyei Ferencet

  • Esti jelenet

Hatvani István professzornál – Bessenyei Ferenc –, aki famulusával, Kerekes Mátéval – Simándy József – távcsővel a csillagos égboltot készül vizsgálni…, amikor a „rebellis és ördöngös” professzort Fodorító Amálka – Petress Zsuzsa – sírva keresi fel…

  • Amálka és Hatvani kettősePetress Zsuzsa és Bessenyei Ferenc

„Szép is vagyok, jó is, mégis árva vagyok…”

„Megkérdeztem a madártól, a fecskétől, a gólyától, fáj-é mikor őszidőben elbúcsúzik a haza tájtól…”

Végül Hatvani diákjai egyik diákkántusát hallhattuk:

Kántus „ Jó dolga van a diáknak, mivel sokat tud…” –  Simándy József és a Földényi-férfikar

A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarát Lehel György vezényelte.

„Túl az Óperencián” – NAGY IBOLYA műsora – Dankó Rádió

A teljes rádiófelvétel, ide kattintva érhető el: https://kemenyegon.hu/hatvani-diakjai

Bessenyei Ferenc (Hódmezővásárhely1919február 10. – Lajosmizse2004december 27.) a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas magyar színművész, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.

forrás:https://hu.wikipedia.org/wiki/Bessenyei_Ferenc_(sz%C3%ADnm%C5%B1v%C3%A9sz)

Magyar Rádió

  • 1955-ben a „Hatvani diákjai” című daljátékában játszott először prózai szerepet is operaénekes: Simándy József. Ekkor mutatkozott be először a Rádióban énekes szerepben is a prózai színész Bessenyei Ferenc (Hatvani István professzor). Addig –  és természetesen a művészek adottságai szerint gyakran később is – a zenés rádiófelvételeken egy-egy szerepet kettős szereposztással azaz az énekesi és prózai alakításokat szétválasztva vettek fel.
  • Kemény Egon – Ignácz Rózsa – Soós László – Ambrózy Ágoston: „Hatvani diákjai” (1955) Rádiódaljáték 2 részben. Szereplők: Hatvani professzor – Bessenyei Ferenc, Kerekes Máté – Simándy József, női főszerepben: Petress Zsuzsa, további szereplők: Mezey Mária, Tompa Sándor, Sinkovits Imre, Zenthe Ferenc, Bende Zsolt, Horváth Tivadar, Kovács Károly, Hadics László, Gózon Gyula, Csákányi László, Dénes György és mások. Zenei rendező: Ruitner Sándor. Rendező: Molnár Mihály és Szécsi Ferenc.
  • A Magyar Rádió (64 tagú) Szimfonikus Zenekarát Lehel György vezényelte, közreműködött a Földényi-kórus 40 tagú férfikara.
  • 2019 –  Kemény Egon kétszeres Erkel Ferenc-díjas zeneszerző halálának 50. évfordulója esztendejében CD-újdonságként jelentek meg a  "Hatvani diákjai" és a  "Komáromi farsang" című daljátékai eredeti rádió-hangfelvételeinek (1955, 1957) digitalizált (2019) dupla-albumai. kemenyegon.hu

3555 Búbánat 2019-12-24 10:38:25

Ezen a héten minden nap a Dankó Rádió elmúlt hét évben karácsonykor elhangzott műsoraiból válogat a felelősszerkesztő-műsorvezető, Nagy Ibolya. „Túl az Óperencián”

A mai adásban Pitti Katalin operaénekesnővel 2013. december 24-én készült beszélgetés felvételéből hallhatttunk bejátszott részeket: a Művésznő a karácsony szellemiségéről, saját hitéről, a szenteste őt bensőleg is megérintő áhítatáról fejtette ki gondolatait.

A mai műsorban felcsendülő zenék közül említem:

 

1. Kocsis Zoltán kompozíciója:  Kis karácsony (Km. a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, vezényel a szerző, Kocsis Zoltán) - koncertfelvételről

2. Szirmai Albert - Emőd Tamás: Mézeskalács

- A királynő dala, I. felv.: A kis királykisasszonyoknak be jó dolguk van őnekik! ... /És mégis, mégis, furcsa egy dolog, a nagy királynők mégsem boldogok: Egy kis cseléd, higgyétek nékem el, az nem cserélne Őfelségivel!…..”  (Pitti Katalin, km. MRT Szimfonikus Zenekara, vezényel: Makláry László)  -  (1985)

- Az udvar bevonulása, III. felv.  (km. az MRT Énekkara és Szimfonikus Zenekara, vezényel: Sebestyén András) -  (1977)

- A királynő és Buhu udvari bolond kettőse, II. felv.: „Fordulj ügyesen! Rózsám, jegyesem!” (Andor Éva, Palcsó Sándor, km. az MRT Szimfonikus Zenekara, vezényel: Sebestyén András) -  „Bemutatjuk új felvételünket”; keresztmetszet, 1977. január 21., Kossuth Rádió 17.19 – 18.04)

3. Giacomo Puccini: Turandot – Liu áriája, I. felv. (Pitti Katalin, km. a  Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara, vezényel: Medveczky Ádám)

4. Giacomo Puccini: Gianni Schicchi: Lauretta áriája (Pitti Katalin, km. a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara, vezényel: Medveczky Ádám) - („Népszerű olasz operaáriák” – Pitti Katalin, szoprán – Hungaroton, CD, 1998)

5. Karácsonyi magyar népénekek: „Mennyből az angyal”, „Pásztorok, pásztorok, örvendezve”  „Ó, gyönyörű szép titokzatos éj”, „Dicsőség, mennyben az Istennek!Békesség, földön az embernek!” (Zavaros Eszter és Sövegjáró Áron közös énekfelvételéről) - "Merry Christmas - Szent Sugallat" - CD -2015

6. Pjotr Csajkovszkij A diótörő című balettjének dallamaival  fejeződött be a mai rádióműsor.

 

Ezt a délelőtti adást ma 18 és 19 óra között ismét meghallgathatjuk a Dankó Rádióban.


3554 Búbánat 2019-12-23 20:25:10 [Válasz erre: 3551 Búbánat 2019-12-23 09:24:22]

Hihetetlen, hogy milyen gyorsan múlik az idő!  Hét éve adtam hírt az új operettadás indulásáról, a kezdetekről, ekképpen:

 

522. Búbánat

 

2012-12-22 12:01:25

A mai naptól tovább csökkent az operettadás a rádióban: megszűnt az eddig interneten elérhető mr7.hu netrádió „Dalok és dallamok” című napi 24 órában sugárzó csatorna, melyben a nótákat négy óránként váltotta az operett egy-egy órányi összeállítása. Tehát naponta 6 x 1 óra operettet hallgathattunk a neten.

Egyúttal december 22-én létrejött a Dankó Rádió – ennek előnye, hogy országosan sugározza adását, nem kell hozzá számítógép, internet. Budapesten fogható közel a Bartók rádió frekvenciájához, a 98,6 MHz hullámhosszon.

MTVA hivatalos indoklása: a 2012. december 22-én induló klasszikus magyar nótákat és operettslágereket sugárzó csatorna a Régió Rádió frekvenciáin szól majd, a műsorkínálatot a közrádió az elmúlt években az MR7 nevű internetes rádióján már kipróbálta, a tapasztalatok pedig indokolják, hogy egy országos rádió sugározza azt. A rádió születésével együtt – a nemzetiségi műsorok egyes stúdióinak kivételével – megszűnik a Régió Rádió győri, pécsi, szegedi, debreceni és miskolci stúdiója, valamint megszűnik a Dalok és Dallamok netrádió is.

Budapest 98,6 MHz
Debrecen 91,4 MHz
Szolnok 101,2 kHz
Nyíregyháza 1251 kHz
Győr 1350 kHz
Mosonmagyaróvár 1116 kHz
Szombathely 1251 kHz
Miskolc 1116 kHz
Pécs 101,7 kHz
Szeged 93,1 kHz

Túl az Óperencián...

Műsor: Dankó Rádió: minden nap 11.05 - 12.00, ismétlése aznap 17.05 – 18.00

Operettkedvelők órája című műsorunk célja elsősorban az, hogy hallgatóink nap, mint nap találkozzanak népszerű és méltán világhírű operett melódiákkal. Kollégáimtól, hetente változó sztárvendégeimtől sok színházi legendát, történetet ismerek, és ígérem, Önökkel is megosztják ezeket.
A műsornak köszönhetően mindenki felfedezheti újra, hogy a szép, dallamos zene mellett remek vígjátékot, humort is takar ez a szó: OPERETT. Összetett műfaj ez, melyben az ének, a tánc és a próza egyaránt magas művészi teljesítményt igényel.
Köszönet a Dankó rádiónak, hogy az operettnek ismét létjogosultságot ad, és ha ehhez egy kicsit én is hozzá járulhatok, akkor már elértem célom.
Nagy Ibolya, műsorvezető

Az első operettadásban egyebek között a Csárdáskirálynőből hangzottak el részletek Házy Erzsébet, Zentai Anna, Honthy Hanna, Korondy György, Palócz László, Rátonyi Róbert közreműködésével a rádióban felvett stúdiófelvételről. (Ism. ma 17.05-től)

Sajnos, az eddigi hat óra helyett már csak napi egy órában élvezhetjük az operettet a rádióból."


3553 smaragd 2019-12-23 18:35:17 [Válasz erre: 3552 Búbánat 2019-12-23 18:03:47]

Dankó Rádió                         a mai ismétlésben: 18:55

Hét évvel ezelőtt indult a Dankó Rádió és a „Túl az Óperencián” című operettkedvelőknek szóló műsor, amelyben hétfőtől hétfőig, hetente új vendéget, vendégeket mutatott be Nagy Ibolya felelősszerkesztő-műsorvezető. Az országosan kedvelt program az utóbbi években a zenés színházi profillal bővült. Az évforduló hetének mai zárószáma:

KEMÉNY EGON: „Krisztina kisasszony” – Nyitány (részlet)

rádióoperett, Magyar Rádió, 1959

A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarát Lehel György vezényelte.

„Túl az Óperencián” – NAGY IBOLYA műsora – Dankó Rádió


3552 Búbánat 2019-12-23 18:03:47 [Válasz erre: 3551 Búbánat 2019-12-23 09:24:22]

A mai zenék között szerepelt a Dankó Rádió operettműsorában - most kezdődik az ismétlése: 

Lehár Ferenc: Luxemburg grófja - részletek

Sorban szólalnak meg az ismert dalok és duettek Udvardy Tibor; Petress Zsuzsa és Palcsó Sándor; Feleki Kamill és Pagonyi János;  Honthy Hanna; Honthy Hanna és Feleki Kamill énekfelvételeiről, valamint a Fővárosi Operettszínház egyik régi előadásáról készült archív hangfelvételről (prózában is). Karmesterek: Sebestyén András; Breitner Tamás;  Bródy Tamás.


3551 Búbánat 2019-12-23 09:24:22

A Dankó Rádió honlapjáról másolom ide Nagy Ibolya karácsonyi, köszöntő  - emlékező - köszönő sorait:

Áldott és Békés Ünnepeket kívánunk minden kedves Hallgatónknak.

2012. december 22-én, azaz 7 éve indult a rádiónk, és 7 éve hallgathatják a Túl az Óperencián műsort, itt a Dankó Rádióban. 7 éve együtt élvezhetjük, a szebbnél szebb operett melódiákat, és részesei lehetünk továbbá, kiváló művész kollégáim gondolatainak, érzéseinek, és általuk színházaik kulisszatitkaiba is bepillantást nyerhetünk.

Ez alatt a 7 év alatt, 7 csodás művésszel köszöntöttem be karácsonykor Önökhöz. Velük ünnepelek, és az akkori műsorokból szemezgetek, természetesen sok-sok friss és szép karácsonyi, illetve az alkalomhoz illő zenével.

Hétfőn Farkas Bálint, kedden Pitti Katalin, szerdán Gulyás Dénes, csütörtökön Piros Ildikó, pénteken Halász Judit, szombaton Koltay Gergely, majd vasárnap eljutunk a tavalyi karácsonyi vendégemhez, aki nem volt más, mint csatornánk hangja, Mécs Károly.

Hallgassanak minket Túl az Óperencián, avagy heted hét országon innen és túl egyaránt.

Hála és köszönet Önöknek, hallgatóinknak, az eddigi 7, és a következő 7 évért is.

Túl az Óperencián minden nap 9:04-től és 18:04-től a Dankó Rádióban!

Szerkesztő-műsorvezető: Nagy Ibolya

 






A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.