vissza a cimoldalra
2019-07-21
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11352)
A csapos közbeszól (95)

Magyar Televízió opera-, balett- és operett közvetítései - hazai produkciók (1324)
Operett, mint színpadi műfaj (4001)
Opernglas, avagy operai távcső... (20269)
Hozzászólások a Momus írásaihoz (6987)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (3313)
Kedvenc magyar operaelőadók (1125)
Élő közvetítések (8021)
Pantheon (2371)
Kimernya? (3179)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1697)
Franz Schmidt (3375)
Haspók (1259)
Fischer Ádám (512)
Balett-, és Táncművészet (5842)
Bretz Gábor (129)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4517)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

545   Búbánat • előzmény544 2018-08-05 20:37:43

Nemsokára a Bartók Rádióban hallhatjuk a befejező részt:

21:05 – 22.00

X. Nemzetközi Simándy József énekversenyhttp://hangtar.radio.hu/images/kh0.png

IV/4. rész


I.  A III. korcsoport – Döntő

Pjotr Csajkovszkij: Anyegin - Tatjana levéláriája (Molnár Tímea, zong. km: Harazdy Miklós)

Szegedi Szent-Györgyi Albert Agóra, április 27.)


II. Díjkiosztó gálaest

Km.: Nagy Márta (zongora),

Szegedi Szimfonikus Zenekar, vez.: Gyüdi Sándor


1. Liszt Ferenc: A Rajnánál - dal (Papp Viktor - I. korcsoport, I. díj, zong. km.: Nagy Márta), 

2. Wolfgang Amadeus Mozart: Exsultate jubilate K. 165. - Alleluja (Koncz Regina - II. korcsoport, megosztott III. díj), 

3. Georges Bizet: Carmen - Seguidilla (Pánczél Klaudia - II. korcsoport, megosztott III. díj),

4. Gioacchino Rossini: A sevillai borbély - Rosina kavatinája I. felv. (Banai Sára - III. korcsoport, III. díj), 

5. Giuseppe Verdi: A trubadúr - Azucena áriája (Kiss Judit Anna - II. korcsoport, II. díj), 

6. Gaetano Donizetti: Don Pasquale - Norina kavatínája (Josipa Bilic - II. korcsoport, I. díj), 

7. Gaetano Donizetti: Lammermoori Lucia - Edgardo áriája (Ninh Duc Hoang Long - III. korcsoport, megosztott I. díj), 

8. Jacques Offenbach: Hoffmann meséi - Olimpia áriája (Antonia Dunjko - III. korcsoport, megosztott I. díj)

(Szegedi Nemzeti Színház, április 29.)

(Ism. augusztus 17.,14.05)

544   Búbánat • előzmény543 2018-08-03 14:09:08

A Bartók Rádióban  ma este hallgathatjuk meg:

21.06 – 22.00
X. Nemzetközi Simándy József énekversenyhttp://hangtar.radio.hu/images/kh0.png

IV/3. rész

III. korcsoport – Döntő

1. a) Giacomo Puccini: Pillangókisasszony - Pinkerton áriája III. felv.,

 b) Kodály Zoltán: Katona vagyok én (Bocskai István, zong. km.: Kerényi Mariann), 

2. a) Erkel Ferenc: Hunyadi László - Gara Mária áriája,

 b) Eduard Drízga: Hiányzol - dal (Pavla Flamová, zong. km.: Harazdy Miklós), 

3. Wolfgang Amadeus Mozart: c-moll mise K. 427. - Ária (Antonia Dunjko, zong. km.: Kerényi Mariann), 

4. a) Georg Friedrich Handel: Alcina - Ruggiero áriája,

b) Rudolf Kelterborn: Julia - ária (Kádár Viktória, zong. km.: Harazdy Miklós), 

5. a) Maurice Ravel: Öt görög dal - Légy víg!,

b) Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni - Elvira áriája II. felv. (Sóti Erika, zong. km.: Kerényi Mariann), 

6. a) Antonio Vivaldi: Bajazet - ária,

b) Benjamin Britten: Lucretia meggyalázása - Lucretia áriája (Banai Sára, zong. km.: Koczka Ferenc)

(Szeged, Szent-Györgyi Albert Agóra, április 27.)

(Köv. rész: vasárnap, 21.05)

 

(Ism. augusztus 15., 14.06)

543   Búbánat • előzmény542 2018-08-02 10:45:34

Bartók Rádió, ma este:

21:11 – 22.00

X. Nemzetközi Simándy József Énekversenyhttp://hangtar.radio.hu/images/kh0.png

IV/2. rész

III. korcsoport – Döntő


1. a) Richard Strauss: Ámor - dal,

b) Wolfgang Amadeus Mozart: A varázsfuvola - Az Éj királynőjének áriája II. felv. (Bódi Zsófia, zong. km.: Cseh Dalma), 

2. Gioacchino Rossini: Tell Vilmos - Tell Vilmos áriája III. felv. (Chun Ting Lam, zong. km.: Harazdy Miklós), 

3. a) Georges Bizet: Carmen - Michaela áriája III. felv.,

 b) Ruggiero Leoncavallo: Bajazzók - Madárdal I. felv. (Ferenczy Orsolya, zong. km.: Klebnitzky György), 

4. a) Charles Gounod: Faust - Valentin imája I. felv.,

 b) Modeszt Muszorgszkij: A papnövendék - dal (Fülep Máté, zong. km.: Bizják Dóra), 

5. a) Richard Strauss: Ajánlás - dal,

b) Richard Wagner: Tannhäuser - Csarnokária II. felv. (Kaján Katalin, zong. km.: Harazdy Miklós), 

6. Kodály Zoltán: A csitári hegyek alatt (Havár-Ferenczy Anna Vivien, zong. km.: Harazdy Miklós), 

7. a) Jules Massenet: Werther - Osszián dala III. felv.,

 b) Giacomo Puccini: Bohémélet - Rodolfo áriája I. felv. (Ninh Duc Hoang Long, zong. km.: Cseh Dalma)

 

(Szeged, Szent-Györgyi Albert Agóra, 2018. április 27.)

(Köv. rész, holnap, 21.06)

(Ism. augusztus 14., 14.11)

542   Búbánat • előzmény524 2018-08-01 11:31:17

Kapcs. 524., 523. sorszámok

Bartók Rádió, ma este: 21:10 – 22.00

X. Nemzetközi Simándy József Énekversenyhttp://hangtar.radio.hu/images/kh0.png

IV/1. rész


II. korcsoport – Döntő


1. Giuseppe Verdi: Lombardok - Pagano áriája I. felv. (Endrész Ferenc, zong. km.: Rózsa Gábor), 
2. Wolfgang Amadeus Mozart: Figaro házassága - Rózsaária (Josipa Bilic, zong. km.: Kerényi Mariann), 
3. a) Jules Massenet: Werther - Charlotte áriája III. felv.,

 b) Gaetano Donizetti: A kegyencnő - Leonóra áriája III. felv. (Kiss Judit Anna, zong. km.: Pogány Imola), 
4. Giuseppe Verdi: Az álarcosbál - Amelia áriája III. felv. (Vivien Erndt-Sallerbec, zong. km.: Olga Vojevogyina), 
5. Kodály Zoltán: Árva vagyok (Hajdú Zsuzsa, zong. km.: Koczka Ferenc), 
6. Claudio Monteverdi: Orfeo - Ária (Aron Ottó Jóhanson, zong. km.: Kerényi Mariann), 
7. Wolfgang Amadeus Mozart: A varázsfuvola - Képária (Erdős Róbert, zong. km.: Szabó Ferenc János), 
8. Giuseppe Verdi: Rigoletto - Gilda áriája I. felv. (Koncz Regina, zong. km.: Koczka Ferenc), 
9. Gioacchino Rossini: Stabat Mater- Ária (Mányoki-Kántor Bence, zong. km.: Kerényi Mariann), 
10. Leonard Bernstein: Candide - Az öreg hölgy áriája (Pánczél Klaudia, zong. km.: Koczka Ferenc)

(Szeged, Szent-Györgyi Albert Agóra, április 27.)

(Köv. rész: holnap, 21.11 - 22.00)

(Ism. augusztus 13., 14.10)

 

 

524   Búbánat 2018-04-30 22:59:10

A jövő operasztárjait ünnepelték: átadták a nagyszínházban a X. Simándy József Énekverseny díjait - galéria, videó

HZ. ZS.  - DÉLMAGYARORSZÁG

2018.04.29. 21:11

Szeged - A jubileumi X. Simándy József Énekverseny díjait vasárnap este adták át a nagyszínházban megrendezett gálakoncerten. A három korcsoport győztesei: az elsőé Papp Viktor tenor, a másodiké Josipa Bilic szoprán, a harmadiké - megosztva - Ninh Duc Hoang Long tenor és Antonia Dunjko koloratúrszoprán.

A szegedi szimfonikusok közreműködésével, a zsűritag Gyüdi Sándor színigazgató vezényletével rendezték meg vasárnap a nagyszínházban a jubileumi, X. Nemzetközi Simándy József Énekverseny díjátadó gáláját.

A névadó operaénekes özvegye, Simándy Józsefné Jutka asszony felidézte a legendás tenorista szegedi indulását, pályafutását és gondolatait, köszönetet mondott a verseny megszervezéséért  Temesi Mária professzornak és a városnak. Ókovács Szilveszter, az Operaház főigazgatója és a nemzetközi zsűri elnöke magas színvonalúnak értékelte a viadalt, és azt kérte a döntéshozóktól, szponzoroktól is: szeressék ezt az énekversenyt, és a jövőben támogassák nagyvonalúbban.

Műsorajánló
Mai ajánlat:
10:00 : Budapest
Hagyományok Háza

III. Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűverseny - Középdöntő

18:00 : Budapest
Uránia Nemzeti Filmszínház

Metropolitan Operaközvetítések
ROSSINI: A sevillai borbély

19:30 : Budapest
Pesti Vigadó

Tóth Marianna (zongora)
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: a karmesterkurzus tíz résztvevője
Dohnányi Akadémia Gálakoncert - Egy hangverseny, tíz karmester
BARTÓK: Divertimento
BEETHOVEN: G-dúr zongoraverseny No. 4
BERLIOZ: Fantasztikus szimfónia

19:30 : Budapest
Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem

"Fesztiválakadémia"
BALOGH MÁTÉ: Új mű (a Fesztivál Akadémia megrendelésére)
Maxim Rysanov (brácsa), Kokas Dóra (cselló), José Gallardo (zongora)
BRAHMS: a-moll trió, op. 114
Maxim Rysanov (brácsa), Kokas Dóra (cselló), José Gallardo (zongora)
Közös éneklés
MOZART: 2. (Esz-dúr) zongoranégyes, K. 493
Dmitry Smirnov (hegedű), Lars Anders Tomter (brácsa), Enrico Bronzi (cselló), Dejan Lazić (zongora)
17:00 : Fertőrákos
Barlangszínház

Soproni Szimfonikusok kamarazenekara
"Ötórai hangoló" - Fuvolavarázs

17:00 : Kapolcs
Művészetek völgye (Muflon Jazz Udvar)

Rohmann Ditta, Trio Squelini
A mai nap
született:
1920 • Isaac Stern, hegedűs († 2001)