vissza a cimoldalra
2019-05-20
részletes keresés    Café Momus on Facebook rss
Bejelentkezés
Név
Jelszó
Regisztráció
Legfrissebb fórumaink
Olvasói levelek (11348)
A csapos közbeszól (95)

Hozzászólások a Momus írásaihoz (6710)
Kimernya? (3033)
Erkel Színház (10060)
Franz Schmidt (3331)
Operett a magyar rádióban (1949-1990) (3246)
Ilosfalvy Róbert (843)
Házy Erzsébet művészete és pályája (4489)
László Margit (199)
Radnai György művészete (53)
Kemény Egon zeneszerző (Wien, 1905 - Budapest, 1969) (1661)
Magyar Televízió opera-, balett- és operett közvetítései - hazai produkciók (1316)
Élő közvetítések (7868)
Magyar Rádió operafelvételei és operaközvetítések – magyar előadóművészekkel (977)
Zenetörténet (254)
Kedvenc magyar operaelőadók (1109)
Jacques Offenbach (474)

Fórumok teljes listája
Impresszum

megjelenteti:
Café Momus Egyesület
adószám:
18240531-1-43

apróhirdetés feladása:

Kitüntetések március 15. alkalmából
, 2006-03-15 [ Hírek ]
nyomtatóbarát változat
    Kossuth-díjat kapott:
  • Bangó Margit előadóművész;
  • Dr. Benkó Sándor előadóművész;
  • Boross Lajos előadóművész, prímás;
  • Bozsik Yvette koreográfus, táncművész;
  • Fischer Iván karmester, a Budapesti Fesztiválzenekar művészeti vezetője;
  • Petrovics Emil zeneszerző;
  • Szőnyi Erzsébet zeneszerző;
  • Sztevanovity Zorán előadóművész;
  • Vágó Nelly jelmeztervező;
  • Zsótér Sándor rendező.
    Széchenyi-díjat kapott:
  • Dr. Fodor Géza, esztéta, dramaturg, operakritikus;
  • Dr. Ujfalussy József zenetörténész, zeneesztéta., akadémikus.
    Magyar Köztársasági Érdemrend Nagykeresztje (polgári tagozata ) kitüntetést kapott:
  • Kurtág György zeneszerző;
    A Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje (polgári tagozata ) kitüntetést kapott:
  • Kállai Kiss Ernő klarinét és tárogatóművész;
  • Koncz Zsuzsa előadóművész;
  • Kováts Kolos, operaénekes;
  • Pál Tamás, karmester;
  • Perényi Miklós gordonkaművész;
  • Dr. Pesovár Ernő táncfolklorista, koreográfus;
  • Tréfás György operaénekes;
    A Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje (polgári tagozata) kitüntetést kapott:
  • Galambos Lajos előadóművész;
  • Tony Lakatos hegedű- és szaxofonművész;
  • Sebő Ferenc zeneszerző, előadóművész;
  • Dr. Tallián Tibor zenetörténész;
    A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje (polgári tagozata) kitüntetést kapott:
  • Déki Lakatos Sándor zenekarvezető, prímás;
  • Hamar Zsolt karmester;
  • Várkonyi Mátyás zeneszerző;
  • Zsuráfszki Zoltán táncművész, koreográfus;
    Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt (polgári tagozata ) kitüntetést kapott:
  • Nagy Béla hegedűművész;
  • Rácz Pál előadóművész, hangszerkészítő mester;
    A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést kapta:
  • a KFT-Zenekar (tagjai: Bornai Tibor, Laár András, II. Lengyelfi Miklós, Márton András);
  • Frenák Pál Harangozó Gyula-díjas koreográfus;
  • Handel Edit Liszt Ferenc-díjas táncművész balettmester, a Magyar Táncművészeti Főiskola docense;
  • Orszáczky "Jeckie" Miklós zeneművész;
  • Solymosi Zoltán Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Állami Operaház magántáncosa, a Magyar Táncművészeti Főiskola balettmestere;
  • Szabó György, a TRAFÓ Kortárs Művészetek Háza igazgatója;
  • Záborszky Kálmán karmester, a Szent István Király Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola igazgatója;
    A Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt kitüntetést kapta:
  • Aradi Mária balettművész, a Magyar Állami Operaház művészeti vezetője;
  • Bánfalvy Béla Liszt Ferenc-díjas hegedűművész, a Budapesti Vonósok koncertmestere;
  • Banyák Nándor hegedűművész, prímás;
  • Mali István, a Magyar Állami Operaház zenekari igazgatója;
  • Mundruczó Kornél Balázs Béla-díjas filmrendező;
  • Szűcs Márta, a Magyar Állami Operaház magánénekese;
  • Tarnai Kiss László énekművész, a Magyar Rádió főmunkatársa;
  • Tímár Károly, a Budapesti Dohány utcai Zsinagóga kántora;
  • dr. Várnai Ferenc zeneszerző és népzenekutató.
    A Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt kitüntetést kapta:
  • Fekete Mária, a Pesti Magyar Színház zenei vezetője;
  • Kürtösi Zsolt folkzenész, a Honvéd Együttes Hegedős zenekar vezetője;
  • Somorjai Ferenc, nyugalmazott zenetanár-karnagy;
  • Szász László, a Magyar Állami Operaház színpadi felügyelője;
    A Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt kitüntetést kapta:
  • Nádasdi Ferencné, az Állami Népi Együttes korrepetitora;
  • Naszvagyi Vilmos, a Honvéd Együttes énekkari tagja;
  • Poroszlai Éva Magdolnának, a Debreceni Csokonai Színház balettmesterének;
  • Róthné Major Klára koreográfusnak, a Kolibri Táncegyesület művészeti vezetőjének;
    Erkel Ferenc-díjat kapott:
  • Alpár Tibor zenei rendező;
  • Durkó Péter zeneszerző;
  • Pertis Jenő zeneszerző.
    Harangozó Gyula-díjat kapott:
  • Énekes István koreográfus, a Dunaújvárosi Bartók Táncszínház művészeti vezetője;
  • Farkas Zoltán "Batyu" néptáncművész, koreográfus;
  • Kovács Gerzson Péter koreográfus, táncos, látványtervező;
  • Lippai Andrea táncművész, pedagógus;
  • Oláh Zoltán, a Magyar Állami Operaház magántáncosa;
  • Sebestyén Csaba, a Magyar Táncművészeti Főiskola főiskolai docense;
  • Spala Korinna, a Pécsi Nemzeti Színház táncművész, magántáncosa.
    Liszt Ferenc-díjat adományoztak:
  • Fassang László orgona és zongoraművésznek;
  • Fekete Attila magánénekesnek;
  • Gyermánné Vass Ágnes hegedűművész, koncertmesternek;
  • Gyüdi Sándornak, a Szegedi Szimfonikus Zenekar igazgató-karmesterének;
  • Miklósa Erika magánénekesnek;
  • Oláh Kálmán jazz-előadóművésznek;
  • Szebellédi Valéria tanár, karnagynak;
  • Wiedemann Bernadettnek, a Magyar Állami Operaház magánénekesének.
    Nádasdy Kálmán-díjat adományoztak:
  • Vidnyánszky Attilának, a Debreceni Csokonai Színház művészeti igazgatójának.
    Szabolcsi Bence-díjat adományoztak:
  • Domokos Máriának, a Magyar Tudományos Akadémia Zenetudományi Intézet tudományos főmunkatársának;
  • Lampert Verának, az USA Brandeis University zenetörténészének.
    Bozóki András Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott:
  • Fátyol Józsefnek a cigányzene népszerűsítésében végzett több évtizedes tevékenységéért;
  • Szép Fruzsinának, a Magyar Zenei Exportiroda vezetőjének.
    Kiváló művészi díjat kapott:
  • Berczelly István operaénekes;
  • Hágai Katalin balettművész;
    Érdemes művészi díjat kapott:
  • Frankó Tünde operaénekes;
  • Román Sándor balettművész, koreográfus;
  • Solymosi Tamás, balettművész
Műsorajánló
Mai ajánlat:
16:00 : Budapest
Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem

Asuka Kawamura (zongora)
Haruka Iwashita (fuvola), Aya Shirai (cselló)
Asuka Kawamura zongora diplomakoncertje
HAYDN: 47. (h-moll) zongoraszonáta, Hob. XVI:32
PROKOFJEV: Szarkazmusok, op. 17
HUMMEL: Adagio, variációk és rondó egy orosz témára, op. 78
LISZT: h-moll szonáta

17:00 : Budapest
Szent István Bazilika

Virágh András (orgona)

18:00 : Budapest
Zeneakadémia, XXIII. Terem

Házimuzsika a Zeneakadémián
Falvay Attila tanítványai
MOZART: G-dúr hegedű-brácsa duó, K. 423
Székely Anna Lilla (hegedű), Borka Ráhel (cselló)
HAYDN: 38. (D-dúr) zongoratrió, Hob. XV:24
Rebecca Lopez Mena (hegedű), Blaskovics Bence (cselló), Giorgia Fabro (zongora)
HAAS: Szvit oboára és zongorára, op. 17
Bálint Dóra (oboa), Máté Emese (zongora)
SCHUMANN: 3. (A-dúr) vonósnégyes, op. 41/3
Durst-Gál Márta, Orgován Csenge (hegedű), Zsótér Zita (brácsa), Márkus Ágnes (cselló)
SCHUMANN: Fantáziadarabok, op. 73
Saki Kono (zongora), Blaskovics Bence (cselló)
Felkészítő tanárok: Falvay Attila (1, 2, 4), Botvay Károly (3), Kiss Péter (5)

18:00 : Budapest
Zeneakadémia, X. Terem

Házimuzsika a Zeneakadémián
Csalog Gábor tanítványai

19:00 : Budapest
Zeneakadémia, Solti György Kamaraterem

Horváth Benjámin cselló diplomakoncertje
J. S. BACH: 3. (C-dúr) csellószvit, BWV 1009
BEETHOVEN: 4. (c-moll) vonósnégyes, op. 18/4
Szentimrei Noémi, Doffkay Eszter (hegedű), Papp Nóra (brácsa), Horváth Benjámin (cselló)
DVOŘÁK: h-moll csellóverseny, op. 104
a diplomázó barátaiból alakult zenekar
Vezényel: Ménesi Gergely

19:00 : Budapest
Erkel Színház

PUCCINI: Messa di Gloria / Lidércek

19:00 : Budapest
BMC, Koncertterem

Alexander Sitkovetsky (hegedű)
Anima Musicae Kamarazenekar
Művészeti vezető: G. Horváth László
HÄNDEL: Concerto Grosso
ANDRZEJ PANUFNIK: Hegedűverseny
HOLST: Szent Pál szvit Op. 29, No. 2
BRITTEN: Variációk egy Frank Bridge-témára, Op. 10

19:30 : Budapest
Nádor Terem

Granik Anna (zongora), Balogh Ferenc, Detvay M. Marcella (hegedű), Kiss Alexandra Enikő, Rudolf András (brácsa), Újházi Gyöngyi (csello)
TÓTH ARMAND: Duo Concertant
TÓTH ARMAND: Brácsa-szerenád
TÓTH ARMAND: III. vonósnégyes
TÓTH ARMAND: Eszterlánc
DOHNÁNYI: c-moll zongoraötös Op.1.
18:00 : Balatonfüred
Kisfaludy Színház

Baráti Kristóf Kossuth-díjas hegedűművész
Mendelssohn Kamarazenekar
Művészeti vezető: Kováts Péter
MOZART hegedűversenyek és szimfóniák
A mai nap
elhunyt:
1896 • Clara Schumann, zongorista, zeneszerző (sz. 1819)
2000 • Jean Pierre Rampal, fuvolista (sz. 1922)
2002 • Kónya Sándor, operaénekes (sz. 1923)